Listview seachbox sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Listview seachbox sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Mesaj gönderen codder71 »

Merhaba Arkadaşlar

Bir müddettir çalıştığım projede ufak ama sıkıntı çıkaran bir problemle karşılaştım. Listviewde bulunan seach boxu kullanıyorum ve listelediğim veride problemsiz bir şekilde arama yapabiliyorum ama arama işlemi bitiğinde seach boxun içeriğini temizlemek istiyorum ve listviewdeki listeyi tam bir şekilde görmek istiyorum ama bir çok deneme yapmama rağmen sonuca ulaşamadım. Bunu nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Resim
En son codder71 tarafından 16 Kas 2015 11:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
sheshman
Üye
İletişim:

Re: Listview seachbox sorunu

Mesaj gönderen sheshman »

birebir aynı sorun burada yaşanmış ;
http://stackoverflow.com/questions/2524 ... load-issue
ve

Kod: Tümünü seç

ListView1.Items.Filter := nil;
kodu ile çözmüşler.

Ayrıca uygulamanı IOS veya Android cihazda çalıştırdığında zaten arama sonuçlarını otomatik temizleyen ve Listview nesnesini Refresh eden bir X butonu çıkıyor.

Resim
And shepherds we shall be, For Thee, my Lord, for Thee. Power hath descended forth from Thy hand, That our feet may swiftly carry out Thy command. So we shall flow a river forth to Thee
And teeming with souls shall it ever be. In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Re: Listview seachbox sorunu

Mesaj gönderen codder71 »

Teşekkürler sheshman gerçekten işimi gördü özellikle allta belirttiğim blogta yanınlanan kod hemde seachboxu temizliyor. :bravo: :bravo:

Kod: Tümünü seç

procedure TForm1.btnButton2Click(Sender: TObject); { clear button }
var
  i: integer;
  SearchBox: TSearchBox;
begin
  for i := 0 to Listview1.Controls.Count - 1 do
    if Listview1.Controls[i].ClassType = TSearchBox then
    begin
      SearchBox := TSearchBox(Listview1.Controls[i]);
      Break;
    end;