Firebird/DataSnap/Android İlişkili tablolara kayıt

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
eyalin
Üye

Firebird/DataSnap/Android İlişkili tablolara kayıt

Mesaj gönderen eyalin »

Merhaba Arkadaşlar,

Datasnap ile Firebird bağlantısı yaptım.Cep telefonu(Android) ile tablomdaki verileri listleyebildim.Tek tabloya kayıtta yapabiliyorum ancak;
ilişkili tablolarlarda İD alma konusunda problem yaşıyorum.

Aslında tek tabloya kaydederken ID alanını sorguya dahil etmezsem DB tarafında transtaction sonunda trigger ile bir id veriliyor.Ancak detay tabloda bu ID'yi önceden bilip ilgili alana kaydetmem lazım.Bu nedenle insert yapmadan önce Datasnap'ta bir sorgu ile generatörden bir id alıyorum.Bunu client tarafında client dataset'ten alıp detay tablonun clientdatasetin ilgili alanına "new record" eventinde yazıyorum.Buraya kadar sorun yok.Hatta win32 uygulaması olarak çalıştırdığımda tüm tablolara kayıt doğru gidiyor.Ancak Android olarak derleyip telefona attığımda id alırken programdan kapanıyor.Bunun sebebini bulamadım.

Bu şekilde ilişkili tablolara kayıt konusunda tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Teşekkürler.
tayipk
Üye

Re: Firebird/DataSnap/Android İlişkili tablolara kayıt

Mesaj gönderen tayipk »

ben MSSQL olarak bağlantıda 2 tane clientdates kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. id alma konusunda gayet başarılı.
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.