Android önbellek-apk boyutu-performans önerileri

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
nehirnehir
Üye

Android önbellek-apk boyutu-performans önerileri

Mesaj gönderen nehirnehir »

Merhaba.
Küçük bir program yapıp android telefona yüklüyorum. Program içinde çok fazla bir şey yok. APK boyutu 9mb civarı çıkıyor. Hadi bunu geçtim. Telefonun uygulama bilgilerinde kapladığı alan 12mb civarı görünüyor. Bunu da geçtim.
Önbellek kullanımı 25-30mb görünüyor. Galiba bu nedenle de program bazen kendiliğinden kapanıyor.
Bu büyüklükleri azaltmak ve performansı artırabilmek için kullandığınız yöntemleri yazabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Re: Android önbellek-apk boyutu-performans önerileri

Mesaj gönderen barisatalay »

Aşağıdaki linki incelersen neden bu kadar boyuta sahip olduğunu birazcık anlatmaya çalışmıştım

http://brsatalay.blogspot.com.tr/2014/0 ... kknda.html
nehirnehir
Üye

Apk uzantısını rar yapıp açtığımda bu dosyaları görmüştüm. Bu dosyalar içinde sadece bir tanesinin boyutu çok fazlaydı. Onu notepad ile açtığımda anlamsız karakterler çıkmıştı. Bu nedenle pek fazla yapılabilecek bir şey yok gibi.

Benim asıl sorum program çalışırken önbellek boyutunun sürekli artışı ile ilgil ilgiliydi. Bunun için bir şeyler yapılabilir mi? Fonksiyon sonlarında bir temizleme işlemi ya da başka bir şey...
Çünkü programı tamamen kapattığımda da önbellek aynen duruyor. Önbelleği temizle dediğimde 12kb a düşüyor.
nehirnehir
Üye

Bu arada bir şey daha...
Programı açtım. 20 mb önbellek var. Program çalışırken önbelleği temizle dedim. 12kb oldu. Ve program sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Boyut program açılışında büyüyor sadece.
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen barisatalay »

Oradaki resimden de göreceğiniz gibi arka planda delphinin .apk içerisine gömdüğü servisler mevcut bunun için hiç bir şey yapamazsınız sanırım cünkü bunlar derleme esnasında apk içerisine ekleniyor ve arka plan olarak çalışıyor çoğu şey