Android 50 sms sorunu

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Android 50 sms sorunu

Mesaj gönderen codder71 »

S.a Arkadaslar

Bir süredir çalıştığım projede bir sorunla karşılaştım. Belirli zamanlarda belirli kişilere sms gönderimi sağlayacak bir uygulama yapmaya uğrasıyorum. Bütün kodlarda sıkıntı yok ama 50 kişiden sonra sms gönderimi için ekranda bir izin isteyen pencere acılıyor. Bu izin penceresini kapatmanın yolu varmı aceba yardımlarınız bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Re: Android 50 sms sorunu

Mesaj gönderen barisatalay »

İlk defa duydum 50 sms göndermediğimden olabilir :D
Bahsettiğiniz ekranın resmini paylaşabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim il dısında oldugum için geç cevap yazdım bunun için kusura bakmayın lütfen.
ekran görüntüsünün linki :http://hizliresim.com/DoR8b6
Bu arada bi kaç denemem oldu general mobile marka telefonda hata verdiğini farkettim. Samsung marka telefonlarda deneme şansın oldu ama onlarda hata vermiyor. Bu telefon ayarlarından kaynaklandığını düşündüm ama ondanda değil galiba yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen barisatalay »

Denemeler yaparak en fazla kaç mesajda bu uyarıyı verdiğini bulun.

Sonrasında döngü ile hata vermeyecek sayıda paketler halinde göndermeyi deneseniz tahminimce sorununuz halledilecektir.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hocam 50 sms civari oldugunu zannediyorum. Donguler icinde yapma fikri benimde aklima gelmisti ama programin ismine odaklandigini farkettim. Program 50 smsi asinca kapatip acsan dahi aradan biraz vakit gecmedigi surece hala izin ver penceresi cikiyor ve her sms icin cikiyor bu pencere hala denemelerim suruyo bir cozum bulamadim.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Bu durum tümüyle android işletim sistemi ile ilgili.

Projeyi kendine veya telefonu vereceğin şekilde özelleştirme imkanın varsa nette modlanmış sms modülleri var, root edilmiş telefona bunu kurduğunda engelin kalktığına ilişkin yorumlar gördüm.

Ben denemedim uygun bir zamanda kendi telefonumla denerim. 1000 sms ücretsizim her ay boşa gidiyor zaten.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

hocam telefonu özelleştirme imkanımız malesef yok bu sorunu baska şekilde çözmem gerekiyo aslında aklımda bir fikir var ama olurmu bilmiyorum program 2 aşamadan oluşsa mesela sms gönderen kısım ve programı kontrol ettiğimiz kısım alttaki kısım smsleri 50 sms paketleri dahilinde atsa ve her 50 smsde isim değiştirerek çalışsa belki sorun çözülebilir ama bu tarz bişi yapmak andriodde mümkünmü bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Şunu deneyebilirsin, Bir (a) bir de (b) projen olsun. Önce (a) ile 40 mesaj at, sonra (b) ile 40 atmaya çalış bakalım ne olacak.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hocam bu dediginizi yakin zamanda deniyecem ama benim asil yapmak istedigim tek program kurarak bu islemi gerceklestirmek 50 smsten sonra isim degistirerek yeni bir yazilimmis gibi sms gondermeye devam etmesi bu sekilde bi sistem gelistirirsek bu engellemeyi atlatabiliriz.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Android sistemi çalışma mantığı windows executable mantığından farklı.

Sizin proje kurulduğunda data klasörüne com.projegrubu.projeadi formatında bir kladör açıyor ve çalışan hizmetler bu isim formatında güdüleniyor. Yani çalışan bir exe dosya yok, çaşışan proje grubu var.

İsim değişikliği deyince bu grupların farklılaşması getekli. Onun için en az 2 projenin birbiri ile konuşması şart gibi bir durum var.

İki proje bu engeli kırıyor ise sorun yok demektir. Aksi durum söz konusu mu bilmiyorum. Yani iki projenin ard arda çok mesaj göndermesi durumunda engel kalkıyor mu bilmiyorum. Denemişseniz sonucu bu mihmalde bildirir misiniz. Bu başlığı bu konuda referans olarak gösterebilir miyiz.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hocam deneme firsatim olmadi ama denedigim zaman bununla ilgili sonucu yazarim referans olarak gosterebilirsiniz hocam
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Burada yazdığına göre Android 4.0'da saatte 100 SMS'e izin veriliyormuş. Android 4.1'de bu 30 dk'da 30 SMS'e düşürülmüş. Verdiğim linkteki program bu ayarı ROOT yapmadan değiştirebildiğini iddia ediyor ama denemedim.
There's no place like 127.0.0.1
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Eve geldim, şöyle bir bakındım. Yine ne varsa XDA Developers'da var.
XDA Developers:[HOWTO] Remove SMS Per Hour Limit yazdı:bkz. bu link

The Steps

Required Apps: Root Explorer, SQLite Editor, BusyBox installed, Update your SuperUser binaries.

For some reason people get the I/O Disk Error. I'm not sure what this is. Try wiping cache and davlik cache. As well as wiping the SQLite Editor data. I have never gotten this error.
Also people have been having issues with the values not sticking. Again I do not know why. I'm sorry. It also appears that this only works on 4.1 not 4.2. You can test it out it might work for you.

Also check out this thread featuring freezas method. That might work for you if this hasn't.: http://forum.xda-developers.com/show...php?p=35652750

1. Open up Root Explorer
2. Navigate to /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db (It'll ask you if you want to open the database with SQLite or with the internal viewer, choose SQLite)
3. Open the secure table
4. Hit the menu key and select New Record
5. Under name type in sms_outgoing_check_max_count
6. Under the value type in whatever you'd like, I did 9999
7. Hit Save
8. Go back once and select the table system
9. Repeat steps 4-7
10. Now navigate to /data/data/com.google.android.gsf/databases/gservices.db
11. Open the table main
12. Repeat steps 4-7.
13. Back out the home screen and reboot.

If you have SDK installed on computer, it might be easier to run the commands from there. That way you could copy and paste the commands.

ADB Method.
1.Open Command Terminal
2. Type in adb shell hit enter
3. Type in su hit enter
4. Type in sqlite3 /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db hit enter
5. Type in INSERT INTO secure (name, value) VALUES('sms_outgoing_check_max_count’, 9999); hit enter
6. Type in INSERT INTO system (name, value) VALUES('sms_outgoing_check_max_count’, 9999); hit enter
7. Type in .exit hit enter (you should now see a hash tag again instead of sqlite>. If not conitune typing in .exit and hitting enter until you are)
8. Type in sqlite3 /data/data/com.google.android.gsf/databases/gservices.db
9. Type in INSERT INTO main (name, value) VALUES('sms_outgoing_check_max_count’, 9999); hit enter
10. Again exit back to where the command line has a hashtag
11. Type in reboot and hit enter.
Benim Samsung Galaxy S3 i9300 için bahsi geçen yerdeki limitler kare içine alınan kadar. Birincisi Interval, ikincisi sms limiti. Interval düşürürsem limitim kısa süre sonra yeniden maksimize olacak demektir.
Resim
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hocam bundan anladigim kadariyla sql ile baglanip degerleri degistirmek gerekiyo dogrumudur aceba ??
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Aynen doğru anlamışsın. Ama öncelikle @simaweb'in önerdiği yazılımı deneyip sonucu değerlendir istersen. Bu mesajı o yazılım ne yapıyor da limit değişiyor konusunda bakındım, bilgi vermek için yazdım
Resim
Resim ....Resim