Android Barcode Componenti

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Android Barcode Componenti

Mesaj gönderen barisatalay »

Merhabalar,

ZBarAndroidSDK-0.1 dosyaları var elimde mobilden barcode okutmak istiyorum ama ilk defa XE5 proje denemsi yapıcam nettende ingilizce birşeyler anlatmışlar pek anlayamadım ingilizcemin olmamasından kaynaklı.
Yol gösterebilir misiniz daha önce yapmış olan birisi var ise.

Bunlar klasörün içinde çıkan dosyalar.
armeabi
armeabi-v7a
x86
zbar.jar
nguzeller
Üye

Re: Android Barcode Componenti

Mesaj gönderen nguzeller »

http://www.youtube.com/watch?v=GcuYc7F0lIU buradaki video izlersen konu hakkında bilgi veriyor sanırım
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Başlığı okuyanlar için soru iki farklı forumda paralel olarak ikiye bölünmüş... Konuyu bağlayım.

bkz. DelphiDunyasi.NET

- Bu arada site admin(ler) ne der bilmiyorum ama böyle iki farklı forumdan hangisinde önce görürsem orada cevap yazıyorum. Orada da sordum aynı soruyu onlar birbirine yukarıda yaptığım gibi link verilmesini salık verdiler.

- Ancak bu şekilde rol çalıyor gibi bir hisse kapılıyorum ? Fikri olan yazsın.

- Hem oraya hem buraya detaylı ve örnekli açıklama yazmak bana zaman kaybı gibi geliyor.

- Forumlar arasında CODE TAG uyumu da yok ki; oradaki mesajı EDIT edip COPY/PASTE ile buraya da taşıyım. O da olmuyor. :roll:
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

İki site adminleri kafa kafaya verip turkiyedelphidunyasi yada delphiturkiyedunyasi adında bir site yapsınlar :D
There's no place like 127.0.0.1
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

:lol: Güzel öneri...

* Zaten Fatih o siteyi neden kurdu anlamamıştım. Zamanında burada da aktifti. :roll: Neyse şimdi sonradan siteyi ele alan Adminler ve Moderasyon tayfası; Fatih'in yerini iyi doldurdular. Site üzerinde oldukça iyi çalışıyorlar ama konumuz bu değil zaten. :o

- "SüngerBob Karepantolon" diye bir çizgi film vardır. Bilen bilir, benim ufaklık bir ara sürekli izlerdi. Orada bölümlerden birinde (hatta sinema versiyonu olmalı) şöyle bir diyalog vardı. Cevabı önemli değil ama soru orjinaldir.

TV muhabiri sorar :
"- Yengeç Restoranın hemen yanı başında yeni bir Yengeç Restoran açmanıza ne ilham oldu Mr.Crabs ?"

- Burada soru soran orada da soru soruyor. Zaten cevap yazan bizler her iki foruma da bakmıyor muyuz :?: Orada veya burada çözüm olan bir şey, diğerinde çözümsüz mü kalıyor... Anlamış değilim. :|
Resim
Resim ....Resim