Yapılan uygulamayı iPhone a atmak

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
baypipox
Üye
İletişim:

Yapılan uygulamayı iPhone a atmak

Mesaj gönderen baypipox »

Merhaba arkadaşlar, xe4'de bir deneme olarak bir uygulama yaptım.
uygulamayı macos tarafında paserver vasıtası similatorde sorunsuz çalıştırıyorum.
sıra yapılan uygulamayı iphone atmaya geldiğinde, hiç bierşey yapamıyorum.
Dev centerde vasıtası ile gerekli ccertifikaları oluşturdum.
XE4'de derleme seçeneklerinden ios device'da debug veya ad-hoc seçeneklerini seçtiğimde aşağıdaki hataları alıyorum.

[PAClient Error] Error: E0264 Unable to execute '"/usr/bin/codesign" --en "/Users/tamer/RADPAServer/scratch-dir/Tamer-medxxx/iMedxxx.app/Entitlements.plist" -s "/Users/tamer/RADPAServer/scratch-dir/Tamer-medxxx/Certificates.p12" -f "/Users/tamer/RADPAServer/scratch-dir/Tamer-medxxx/iMedxxx.app"' (Error 1)

[PAClient Error] Error: E0264 /Users/tamer/RADPAServer/scratch-dir/Tamer-medxxx/Certificates.p12: no identity found

Not: Mac os tarafında dosyalar bu hedefte ==> /Users/tamer/RADPAServer/scratch-dir/Tamer-medxxx/

Certificates.p12
ios_development.cer
ios_distribution.cer
Tamer_iMedxxx.mobileprovision

Dev Centerdadaoluşturduğum, yukarıdaki dosyalar elimde mevcut projedeki provisioning kısmında debug ve ad-hoc da hedeflerinide gösteriyorum ama bir türlü olmuyor.

Yapılan uygulamayı iphone atmak için izlenecek yol nedir, ne yapmak lazım. elinde kaynak olan, yol gösterecek olan varsa çok minnettar kalırım...
Youtuba'daki videolarda ya ben bulamıyorum yada yok...

İyi Çalışmalar...
nguzeller
Üye

Re: Yapılan uygulamayı iPhone a atmak

Mesaj gönderen nguzeller »

anladım kadarı ile developer hesabı almısın, önce xcode bir deneme yap, o daha rahat çalışır, daha sonra debug olarak derlesende direk telefona atabilirsin, telefonu mac bağlaman gerekiyor. sanal mac falansa onu denemedim hiç.
Kullanıcı avatarı
baypipox
Üye
İletişim:

xcode kullanmayı bilmediğim için malesef yapamadım. ama denedim...
nguzeller
Üye

normalde çok zorlamadan direk debug ile derleyince direk atmamısı lazım Tamer-medxxx klasöre mac de bul isteği dosyaları oraya at. birde öyle dene
Kullanıcı avatarı
baypipox
Üye
İletişim:

hocam malesef hepsini denedim fakat;
[PAClient Error] Error: E0264 /Users/tamer/RADPAServer/scratch-dir/Tamer-medxxx/Certificates.p12: no identity found
bu hatayı bir türlü geçemedim, eğer müsait bir zamanınız olursa bağlantı verebilirim.
iyi çalışmalar...
nguzeller
Üye

xcode aç oradan developer kayıt bölümü aktif etmeye çalış birde. birde xcode açıkten iphone tak tanıtımmaya çalış.
Kullanıcı avatarı
baypipox
Üye
İletişim:

xcode iphone u tanıyo, hatta sertifikalarıda iphona sorunsuz bir şekilde atıyor.
gaus
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gaus »

Merhabalar bu sorunun üstesinden gelebildiniz mi ?