XE5 android uygulama yükleme hatası

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
hakanoguzer
Üye

XE5 android uygulama yükleme hatası

Mesaj gönderen hakanoguzer »

merhaba arkadaşlar

xe5 firemonkey modil üzerinde denemeler yapıyorum. ilk yükledim bir buttun ve edit koydum. similatorde actım. actı. çalıştıda.
sonra biraz geliştireyim dedim. sqlite bağlantısı koydum. (bunlarıda örnek kodlardan yaptım zaten) basıt bir sql ile arama ekranı işte.
32 bir windows platfomunda run ettim. çalıştı. birde android üzerinde edeyim dedim. simülatör açıyor. bekle bekle bekle.

1- uygulama bazen android app bölümünde hiç cıkmıyor. kafasına göre bazen cıkıyor. çıkınca tıklayınca da öyle kalıyor. hiç acmıyor. neden bazen hiç app bölümünde görünmez?

2- örneğin 2 deneme uygulaması app de görünüyor. hep onlar ama. ben 3-4 tane daha yaptım. hiç biri orda çıkmıyor.

3-yaptıklarımda acmıyor. örneğin bir kere rad xe5 örneklerinden

C:\Users\Public\Documents\RAD Studio\12.0\Samples\FireMonkeyMobile\SimpleList i actım. run ettim. hatta simülatörde de çalıştı. mesela bunu 2. kez calıştıramadım. bir türlü app bölümünde çıkmadı. sonra bunu samsung glaksi ts 210 android 4.1.2 de sdk ile yükledim. ordada açmadı.
kafasına göre acıp bazende acmıyor.

bazende samsung tablette beyaz ekran geliyor. öyle kalıyor. sırf bir örnek yaptım. boyut bütük olmasın diye edittext koydum bir de label onu bile acmadı.

bakiyi direk bağladım. platformda gördü. onu aktiv edip ordan run ettim. yine beyaz ekran geldi kaldı.

10 gündür bakmadığım yerli yabancı makale vs kalmadı. her şeyi denedim.

yanı burayı bir geçemiyorum. bu konuda acil yardım talep ediyorum.
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: XE5 android uygulama yükleme hatası

Mesaj gönderen thelvaci »

Belki kullandığınız cihazın Neon desteği yoktur. Aşağıdaki linklerden bir kontrol etmeniz faydalı olabilir.

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudi ... evelopment
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... ring#gid=0
hakanoguzer
Üye

cihaz bağlamadan direk xe5 de ki android altındaki targetta örneğin rsxe5_android i secincede uygulama ya görün müyor. yanı apps lerde hiç cıkmıyor. önceden yapmış olduğum bir uygulama duruyor. diğeri orda görünmüyor. mesela görünen o proje1 de tıklayınca acmıyor. öyle kalıyor.

farklı yöntemi olmalı diye düşünüyorum. ama ne?

xe5 cok hoş ama şu sorunu bile çözemiyoruz...
hakanoguzer
Üye

cihazda neon desteği yok diyelim.
peki kendi sdk sında neden çalışmıyor.
neden proje bazen görünüyor bazen görünmüyor.
neden aktif olmuyor.
neden acılmıyor.
halen daha yukarıdakı sorunların cevabı yok?
ismailkocacan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ismailkocacan »

hakanoguzer yazdı:cihazda neon desteği yok diyelim.
peki kendi sdk sında neden çalışmıyor.
neden proje bazen görünüyor bazen görünmüyor.
neden aktif olmuyor.
neden acılmıyor.
halen daha yukarıdakı sorunların cevabı yok?
Kesinlikle katılıyorum.

Son kullanıcının çoğunu telefon alırken, neon desteği olan telefonu alayım diye düşünmez.

Yada bu bilgisayar ortamında olduğu gibi,"Ne yani şimdi senin uygulamanı kullanmak için gidip neon desteği telefon mu alayım" soruları akla gelecektir son kullanıcının.

Hadi sen ben anlayışla karşıladık.Ama kullanıcının anlamayacağı ve anlamamakta da ısrar edeceği aşikardır.

uygulamayı yüklediğinde çalışmıyorsa ve hatayı bildirdiğinde çözüm noktasında tıkandıysak eğer

Yannnnndı gülüm keten helva ...