Delphi Xe5 Telefon Bağlama Sorunu

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
ballyunuvar
Üye
İletişim:

Delphi Xe5 Telefon Bağlama Sorunu

Mesaj gönderen ballyunuvar »

merhaba
delphi sürümüm xe5
telefonum gm discovery

telefonumu bilgisayarıma bağladıktan sonra delphideki target platfoma refresh çekiyorum fakat bi değişme olmuyor,pcye reset attım olmadı
bilgisayarımda telefonumu görüyor fakat ben çözemedim ilgili resim aşağıdadır. yardımcı olabilir misiniz?

https://www.dropbox.com/s/huuy515z8yq1nfm/hata3.png
En son ballyunuvar tarafından 30 Eyl 2013 12:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: Delphi Xe5 Telefon Bağlama Sorunu

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhaba..

Bu linkte bahsettiğine göre
Running_Your_Android_Application_on_an_Android_Device yazdı:enable USB debugging in your Android device and configure your system to detect your Android device, you can run a FireMonkey mobile application on a connected Android device.
Türkçesi; telefonunuzdaki Ayarlar / Geliştirici Seçenekleri / Hata Ayıklama başlığındaki USB hata ayıklama kutucuğunu işaretleyin.

Bir de USB driver sorunu yaşanıyorsa. şu linkten indirip kurun. (ref:maxicep forum)
Resim
Resim ....Resim
nguzeller
Üye

Mesaj gönderen nguzeller »

Yukardaki arkadaşın dediği işlemi yapıla bilmesi için telefonun developer aktif etmek gerekebilir, bunu ben s4 mini de hakkında bölümünde versiyon nosuna 3,5 kere tıklma ile yaptım. telefonu delevepor nasıl açıldığını araştır önce sonra arkadaşın dedi işlemi uygulam, birde driver ihtiyacın olabilir
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

@nguzeller evet haklısın.

:idea: USB Driver lazım ise mesajda vermiştim.

:idea: Geliştirici seçenekleri için GM Discovery modeli için şöyle bir uygulama önerilmiş.

kaynak: DonanımHaber Forum
Sinan Discovery yazdı:discovery, orijinal romda "geliştirici seçenekleri"ne erişmek isteyenler şunları uygulayınız.

1. telefonu usb kablosu aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayınız.
2. gelen menüde geri tuşuna dokununuz.
3. bildirim panelini aşağı doğru çekip "USB Depolama olarak bağlı" seçeneğine dokununuz.
4. gelen menüde geri tuşuna dokununuz.
5. home tuşuna (en altta ortadaki tuş) basılı tutunuz ve gelecek (son uygulamalar) ekranda "USB bilgisayar bağlantısı" ekranına dokununuz.
0. ve işte karşınızda "Geliştirici seçenekleri"
Resim
Resim ....Resim
ballyunuvar
Üye
İletişim:

teşekkürler cevabınız için geliştirici seçeneklerini açtım usb hata ayıklamayı hallettimm ama delphide hiç ses yok :/

edit: driver yüklemesi delphinin target platform kısmında discovery aygıtını göememe sebeb oldu, yardımlarınız için teşekkürler :D
En son ballyunuvar tarafından 29 Eyl 2013 11:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Başka bir telefon marka/model ile de deneyin. Aynı sonucu alırsanız Delphi kurulumunu (eksik paketleri varsa) yenileyin. Ben fiyat araştırması yaparken XE5 Enterprise paketinde tastamam olduğu, professional sürüm için android paketlerin sonradan eklendiğini okumuştum. Sizdeki hangisi ise ona göre bir çözüm düşünürsünüz. :?
Resim
Resim ....Resim
ballyunuvar
Üye
İletişim:

bu sürümünde tab control ekledim tablerın isimleri gözükmüyor :S sql bağlantısı kurmaya çalışıyorum
nguzeller
Üye

Mesaj gönderen nguzeller »

Benim sürüm profesyonel bir sıkıntısını görmedin, uygulama çalışırken sanki kasıyor biraz birde emilatör de sıkıntım oldu onu da http://www.youtube.com/watch?v=CacpPleW ... e=youtu.be ile hal ettim.