APK yüklenemedi hatası

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

APK yüklenemedi hatası

Mesaj gönderen codder71 »

Merhaba arkadaşlar

Uzun zamandır xe7 kullanıyordum ama android 5 çıktığından dolayı uygulamalar çalışmadığından xe8 kurmaya karar verdim. Bu gun ex8 kurdum ama bir sıkıntı var. Uygulamayı derme işlemini yapıyorum problemsiz bir şekilde tamamlıyor ama telefona attığım ve kurmaya çalıştığım zaman apk yüklenemedi hatası alıyorum. Bu konuda bilgisi olan ve başka böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

İyi çalışmalar. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Re: APK yüklenemedi hatası

Mesaj gönderen barisatalay »

APK yüklenemedi hatasının orjinal halini yazarsanız daha hızlı bir çözüm arayışında olabiliriz. Sizde bilirsiniz ki orjinal hatayı görmeden birşey demek desteksiz bir cevap olabilir.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hata Xe8de oluşmuyor telefonda apkyı kurmaya çalıştığımda bir müddet yüklemeye çalışıyor ve apk yüklenemedi şeklinde telefon ekranında bir hata mesajı çıkıyor. Derleme kısmında ve diğer bilgisayardaki işlemlerde bir problem yok hatasız tamamlıyor ama apkyı telefona kuramıyorum. Başka telefondada denedim sonuç aynı bir çözüm bulamadım.
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Mesaj gönderen pasa_yasar »

Bende de olmuştu uygulamayı çalıştırmadan parametre girdim Run>Parameters bölümünde Parameters alanına -cleaninstall parametresini girip çalıştırdım. Eskisini sıfırlayıp yenisini çalıştırdı.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

pasa_yasar yazdı:Bende de olmuştu uygulamayı çalıştırmadan parametre girdim Run>Parameters bölümünde Parameters alanına -cleaninstall parametresini girip çalıştırdım. Eskisini sıfırlayıp yenisini çalıştırdı.
üstat dediğiniz gibi yaptım ama bişey değişmedi eskisini silip yeniden yüklediğini nasıl anlıyoruz onuda anlayamadım ama dediklerinizi harfiyen yaptım -cleaninstall parametresini girdim ve tamam'a tıkjladım ardından f9 ile derledim ama sonuç malesef aynı :(
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Ekrana kısayol attığında her çalıştırmada silinir. Buradan anlıyorum. O yöntemi bende forumlardan öğrendim. Benim bulduğum bişey değildi :(
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

üstat yeni açtığım projelerde de aynısını yapıyor bir türlü çözemedim. bir form açıyorum bir buton atıyorum derliyorum yinede aynı sonuç hiç bir şey değişmiyor başka bir pcye yeniden kurup deniyeceğim. xe7 kuruluydu onu silip bunu yüklememden de kaynaklanabilir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Sdk lardan da olabilir. Android kaldır tümünü yeniden kur. Başlat menüsü Xe8>Android SDK Tools > android tools gir tüm ekletileri seç ve uninstall et. Sonra sdk kaldır. Tekrar kur olmaz ise Xe8 yeniden kurarsın.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

pasa_yasar yazdı:Sdk lardan da olabilir. Android kaldır tümünü yeniden kur. Başlat menüsü Xe8>Android SDK Tools > android tools gir tüm ekletileri seç ve uninstall et. Sonra sdk kaldır. Tekrar kur olmaz ise Xe8 yeniden kurarsın.
Ustat dediginizi yapmak icin android sdk tools girmeyi denedim ama sildigini gordum komple silinmis ama nasil oldu bilmiyorum geri nasil kurarim bu delphiyi ilk kurdugumda bir hata olursa ne kdar silsende bir degisiklik olmuyo arkadaslar bastan 0 dan kurmak icin nasil bir islem yapabilirim.
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

- Hepsi uninstall edilmiş ise istediğin android sürümüne ait alanları seç 5.0 veya 4.4.2 gibi bölümleri install packets ile kur. Buda olmaz ise
denetim masasına gir komple kaldır. Delphi Xe8 kaldırırsın. Emin olmak için belgelerim embarcadero alanlarınıda temizlersin. Seninkinde ufak bir ayar var gibi. Paketler silinmiş Tüm ayarları embarcadero tanımlı olduğu gibi yaparsan çalışır gibi.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

pasa_yasar yazdı:- Hepsi uninstall edilmiş ise istediğin android sürümüne ait alanları seç 5.0 veya 4.4.2 gibi bölümleri install packets ile kur. Buda olmaz ise
denetim masasına gir komple kaldır. Delphi Xe8 kaldırırsın. Emin olmak için belgelerim embarcadero alanlarınıda temizlersin. Seninkinde ufak bir ayar var gibi. Paketler silinmiş Tüm ayarları embarcadero tanımlı olduğu gibi yaparsan çalışır gibi.
Merhabalar

Hocam söylediklerinizi yaptım tamamen kaldırdım baştan kurdum belgelerimdeki dosyalarıda sildim ama hala aynı başka bir pcye aynen kurdum burda yaptığım gibi ondan sıkıntısız çalıştı ama bu bilgisayarda çalışmıyor bir türlü çözemedim. :(