Programcılık Dersleri

Delphi ile ilgili faydalı site adreslerini buraya gönderebilirsiniz.
memiky
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen memiky »

Serkan merhaba ders şeklinde düzenlediğim bu yazılar asıl yeni başlayanlar içindir. İlk dersler C# üzerine olsa bile Visual Basic.NET, Delphi ve C++’a da sıra gelecek. Hatta Delphi ile ilgili ilk yazıyı yayınladım. Mahkeme olayında bir çok arkadaşın haberi olmuştu; kısa bir özet yapayım: 2004 yılında C# konulu kitabım yayınlanmıştı. Benden 3-5 ay önce C# konulu bir kitap yazıp yayınlayan Zirvdeki Beyinler namlı 2 yazar kendi kitaplarından değişken çaldığımı(gerçekte direk değişken çaldığımı söylemiyorlar ama yaptıkları suçlamaların ve bilirkişinin raporunun özü değişken adı benzerliğine dayanıyor) iddia edip beni dava ettiler. Allah yüzüme bakmış ki bu değişkenlerin neredeyse tamamını 1994 yılında yayınlanan Clipper kitabımda kullanmışım. Normalde davaya bakan hakim izinli olmasaydı geçen haftaki duruşmada dava sonuçlarınırdı. Çünkü 3 kişiden oluşan bu yeni bilirkişi heyeti bir önceki bilirkişi gibi beni değişken adı benzerliği ile suçlamamışlar.
serkan
Üye

Mesaj gönderen serkan »

Kod: Tümünü seç

var
i:integer;
begin

end;
şimdi ben burda i 'yi integer tipte değişken tanımladım benden başka kimse kullanmasın veririm mahkemeye haa.. :lol:

hocam geçmiş olsun ,gülermisin ağlarmısın.
ikutluay
Üye

Mesaj gönderen ikutluay »

hocam bu sizin mahkeme olayıda tavşanın suyunun suyu oldu be ya. ne yürümez bir araba imiş bu adalet
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
http://www.ibrahimkutluay.net
http://www.ibrahimkutluay.net/blog
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Son bir kaç yıldır kitaplarla pek haşır neşir olamıyorum ama elimden geçen tüm kitaplar için hata ayıklama (adım adım değer takibi - trace) konusu hep bir noksanlık olarak kalmıştır. Sizin de kitaplarda bu konu hakkında detaylı ve açıklayıcı bilgiler bulunması çok ağır bir özellik yükleyecektir. Tabi son yıllarda elime kitap almadığının altını tekrar çizmek istiyorum.
Şaban Şahin AKMAN

Mesaj gönderen 4hm3t »

bayaa bi uğrasmışsın hocam eline sağlık

istifade ettik