Office 2007 tarzı menüler

Delphi ile ilgili faydalı site adreslerini buraya gönderebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Office 2007 tarzı menüler

Mesaj gönderen mege »

Office 2007 tarzı menü nasıl yapılır.
bileşen değil!, sadece custom drawdır. performans testine sokmak lazım, daha çok eksiği var.

http://www.gunduz.info/wp/?p=53
[Unicode] Office 2007 tarzı menüler… (2)
Resim
ilk mesaj nerede dediğiniz duyar gibiyim :) arkadaşımız saadettin polat’ın blogunu incelerken buldum bu örneği, delphi.about iden alıntı yapmış. programın derlenemebilmesi için Jvcl e ihtiyaç duyuyordu, bunu kaldırıp FillGradient fonksiyonu yerine myFillGradient fonksiyonunu olarak projeye ekledim. benim gibi gerekli gereksiz vcl kurmayanlar veya jedi kurmak istemeyenler için örneğin değiştirilmiş hali ve örnek exe ektedir….

uygulamada bunu kök formunuza ekleyin ve create de gerekli fonksiyon atamalarına yaparsınız. ( bu tarz işlemlerle ilgili gkmirti nin güzel bir semineri vardı. delphi türkiyeden ulaşabilirsiniz, beklide boş bir gün bende eklerim birşeyler.)
teşekkürler saadettin, programa bir güzellik eklendi ;)

örnek proje

Edit 1: 05/10/2006
Resim
unicode application yaptığımı unutmuşum :) sonrada kodları gözden geçirdim ve unicode hale getirdim. bunun için Tntunicode liblary ye ihtiyacınız olacak. (çinli vatandaşların dikkatine :P ) birde örnekte yanlış birşey yapmışım, acaba israilliler ile araplar yanyana rahat durabileceklermi :lol:

Download Unicode office 2007 menu for delphi example

.-.-.-.-.-.-.-. ^_^