Delphi XE7 Multi-Device Firedac Nesnesi ile Mysql Bağlantı Sorunu

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
phastas
Üye

Delphi XE7 Multi-Device Firedac Nesnesi ile Mysql Bağlantı Sorunu

Mesaj gönderen phastas »

Sevgili arkadaşlar forum da yeniyim Delphi de de öyle bundan 8-10 yıl kadar önce ilgilenmiştim ancak aradan geçen zamanda delphi de de bayağı gelişme olmuş ve ben bunun gerisinde kaldım. Multi-Device uygulaması geliştirileceğini duyar duymaz delphi yi tekrar elime aldım kurcalarken bir yerde çok güzel çakıldım kaldım.
durumu şöyle izah edeyim: vclform örneklerinde FireDac'ın connection nesnesi ile gayet güzel mysql bağlantısı yaptım hem local de hem uzak sunucuda güzel güzel formu çalıştırdım. ancak multi-device 'a bir gireyim dedim aman tanrım o da ne vcl de çalışan kodlar multi-d çalışmadı connection(fdconnection-Firedac) nesnesini ekleyip mysql bağlantılarını yaptım tam build ediyorum derken uses kısmında aşağıda yazan tanımlamalar çalışmadı,
FireDAC.Phys.MySQL,
FireDAC.Phys.MySQLDef,

hata yolu da şu şekilde:
[DCC Fatal Error] Unit11.pas(10): F1026 File not found: 'C:\Users\Pc\Documents\Embarcadero\Studio\Projects\FireDAC.Phys.MySQL.dcu'

şimdi benim sorum şu: burada ki mantığı kavrayamamış biri olarak bu yola bu dosyayı kopyalarsak eğer hatayı aşabilir miyiz? ben aradım taradım böyle bir dosya bulamadım! :) başka çözüm öneriniz var mıdır?

şimdiden hepinize çok teşekkür eder yaptığınız bu işlerde kolaylıklar dilerim.