Remote MySQL Bağlantı problemi.

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
RADCoder
Üye

Remote MySQL Bağlantı problemi.

Mesaj gönderen RADCoder »

Merhaba Arkadaşlar.
Şöyle bir sorunla karşı karşıyayım, Bir Cpanel Hosting'e sahibim kullandığım veri tabanı MySQL.
Uzak bağlantı ile Remote MySQL ayarlarımı yüzde (%) işareti ile açık yaparak herekese erişim sağlamak için izin versem bile, malesef Optik internet dışında hiç bir ADSL internet sağlayıcılarının veridiği internetle Remote MySQL-e bağlanamıyorum. Böyle bir sorunla karşılaştı iseniz yada çözüm olarak bilgisi olan arkadaşlardan ricam kısada olsa sorun hakkında yardımcı olmaları.

Hepinize önceden teşekkürlerimi sunarım..
Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
csunguray
Üye
İletişim:

Re: Remote MySQL Bağlantı problemi.

Mesaj gönderen csunguray »

Servis sağlayıcılar bazen özel amaçları için bazı portları açıyor, kapatıyor veya kendilerine rezerve ediyorlar. Servis sağlayıcı destek hattıyla konuşun. 3306 portunda bir engelleme olup olmadığı konusunda size net bir cevap versinler. Ben Superonline Fiber bağlantıdan uzaktaki MySQL e bağlanabiliyorum. Eskiden Superonline ADSL den de bağlanabiliyordum.
C. Sunguray
csunguray at netbilisim.kom
Net Bilişim Hizmetleri

Sıradan her programcı bilgisayarın anlayabileceği kodlar yazabilir.
Sadece iyi programcılar insanların da anlayabileceği kodlar yazarlar.
Martin Fowler (http://martinfowler.com/)
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Mesaj gönderen greenegitim »

bağlanamadığınız ve bağlanabildiğiniz ipler ve hizmet sağlayıcısını hosting firmanıza yazın sebebini sorun dönüş yapacaklardır.
Mücadele güzelleştirir!
Kullanıcı avatarı
RADCoder
Üye

Mesaj gönderen RADCoder »

Cevaplarınız için minnetdarım Arkadaşlar. Allah razı olsun, ben düşünmüştüm ki ADSL firmaları bu portu kendileri kapatıyor.
Fiberoptik hatla bende bağlana biliyorum ama ADSL ile malesef bağlanmıyor..
Tekrar teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Hedefte değil de kaynağında bir sorun olabileceği üzerine bir ihtimali daha elemek için basit bir kontrol önerim olacak.

- Bir dizüstü olduğunu varsayarak, fiber çıkışı olan yerde kullandığınız bilgisayar ile evde ADSL'de kullandığınız bilgisayar aynı bilgisayar mıdır ? Öncelikle bilgisayarlar arasındaki firewall vs. yazılım farkını elemek lazım.
Resim
Resim ....Resim