Mysql insert esnasında hata

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
denizfatihi
Üye

Mysql insert esnasında hata

Mesaj gönderen denizfatihi »

Merhaba,

Aşağıdaki kod ile insert esnasında ekteki hata mesajını alıyorum, sebebi ne olabilir ?
Teşekkür ederim, herkese kolay gelsin.

Kod: Tümünü seç

MySQLMacroQuery9.SQL.Clear;
MySQLMacroQuery9.SQL.Add('INSERT INTO hareketler ( tarih, pid, giristarihi, cikistarihi, tipi, ttipi, iid)');
MySQLMacroQuery9.SQL.Add('SELECT k.tarih, '''+DBGrid2.Columns[1].Field.Value+''', '''+DBGrid2.Columns[4].Field.Value+''', '''+DBGrid2.Columns[5].Field.Value+''', '''+DBGrid2.Columns[6].Field.Value+''','''+EDit4.Text+''','''+DBGrid2.Columns[0].Field.Value+''' from ktarih k');
MySQLMacroQuery9.SQL.Add('WHERE k.tarih between '''+QuotedStr(DateToStr(datetimepicker1.Date,FMT))+''' and '''+QuotedStr(DateToStr(datetimepicker2.Date,FMT))+''' ');
MySQLMacroQuery9.ExecSQL;
[img][img]http://www.upload.gen.tr/uploads/h/AHuAf-t_hata.jpg[/img] [/img]
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Re: Mysql insert esnasında hata

Mesaj gönderen Battosai »

"DBGrid2.Columns[1].Field.Value" şeklinde değilde hepsini asString olarak dene.
Kullanıcı avatarı
dynamo
Üye

Mesaj gönderen dynamo »

Daha anlaşılır olduğundan ben MyQuery1.FieldByName('tipi').AsString şeklinde kullanıyorum.

Biraz programcılıktan uzak kaldım.INSERT sorgusunda SELECT ve WHERE kullanılabiliyor mu? :shock:
denizfatihi
Üye

Mesaj gönderen denizfatihi »

öncelikle ilginize teşekkür ederim. String yapınca düzeldi, bu arada sorgunun başka bir tabloya insert işlemi esnasında kullanılıyor.

Kolay gelsin...