[SORU]-MySQL Stored Procedure

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
hi_selamlar
Üye

[SORU]-MySQL Stored Procedure

Mesaj gönderen hi_selamlar »

S.A. Kolay gelsin.

arkadaşlar MySQL DB kullanıyorum.
şöyle bir sorum olacaktı.

Hazırladığım Stored Procedure ile çıkan sonuçları nasıl bir tabloya aktarabilirim.
Bundaki amacım, dönen sonuçlar üzerinden tekrar bir sorgulama yapmak. başka yöntem bulamadım.
Stored Procedere 'yi SELECT ile seçme yapamadığımdan böyle bir yönteme başvurdum. :Noops fakat çözüm bulamadım.

Araştırdım fakat bir çözüm bulamadım.

Lütfen bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunursa çok sevinirim.

Saygılar
Herkes cahildir, bazi konularda.
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: [SORU]-MySQL Stored Procedure

Mesaj gönderen vkamadan »

Merhaba , stored procedure içinden dönecek sonuçları yine aynı proc içinden geçici tabloya atarak bu işi yapabilirsiniz, MS SQL server da SP den dönen sonuçlar tabloya doğrudan insert edilebiliyor ama MySQL de bu henüz yok ,

Kod: Tümünü seç

DELIMITER |

CREATE PROCEDURE `sp_test` ()
BEGIN 
 DROP TABLE IF EXIST  GECICI_TABLO ;
 CREATE TEMPORARY TABLE GECICI_TABLO SELECT * FROM carihareket WHERE islem_tip=1 ;     
END|

DELIMITER ;
sp yi çağırıp sonuç seti için tmp table oluşmasını sağlıyoruz ve tmp tablo üzerindee istediğimiz gibi sorgu kuruyoruz..

Kod: Tümünü seç

CALL sp_test();
SELECT * FROM GECICI_TABLO WHERE ........

kolay gelsin.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
Kullanıcı avatarı
hi_selamlar
Üye

Mesaj gönderen hi_selamlar »

S.A.

Hocam ilgi ve bilgi için teşekkür ederim.
Bende zaten aynı işlemi yaptın. yani geçici memory table kullandım senin aksine.

Temporary tablo ile memory tablo arasında bir fark varmıdır. siz hangisini tercih edersiniz. ??

teşekkürler.
Herkes cahildir, bazi konularda.
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen vkamadan »

hi_selamlar yazdı:S.A.

Hocam ilgi ve bilgi için teşekkür ederim.
Bende zaten aynı işlemi yaptın. yani geçici memory table kullandım senin aksine.

Temporary tablo ile memory tablo arasında bir fark varmıdır. siz hangisini tercih edersiniz. ??

teşekkürler.
Aleyküm selam ,
Temporary table sadece ilgili oturum boyunca erişilebilir, oturum kapandığında otomatik yok olur ve başka oturumlar tarafından görülemez, memory table tüm oturumlar tarafından erişilebilir ve MySQL kapatılıp açılana kadar içindeki hareketleri korur, ama memory table field yapısı herzaman kalıcıdır yani bir tablo düşünün normal bir tablodan tek farkı içindeki veriler mySQL server kapatılana kadar yaşıyabiliyor. ihtiyaca göre size hangisi daha uygunsa onu tercih edin.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr