db den resim okuma sorunu acil pls.

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kilitli
haznedarli
Üye

db den resim okuma sorunu acil pls.

Mesaj gönderen haznedarli »

üstatlar a.soft wolvox kullanıyoruz buna bir asp site yapıyoruz site bitti biter gibi bir şey resimlerde takıldım kadım
programı açıyorum stok kartına resim ekliyorum resim ekleniyor db ye yazıyor fakat kullanılan db ye degil başka bir db ye yazıyor stok kart blkodu
örnek 1234 resim db sinde bagkodu olarak ayarlamışlar ama onun blkodu wo_stlogo_11234 yani başına wo_stlogo_1 ekliyor buna stok kart select i ile nasıl bağlantı kurduracagım ve sitede çıkmasını saglıyacagım fikri olan varmı ?? asp olacak ama kod başkasından anlamıyorum gerçi asp dende tam anlamıyorum ama bilmemek değil ögrenmemek ayıp :=) şimdiden teşekkürler..
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: db den resim okuma sorunu acil pls.

Mesaj gönderen mkysoft »

iç içe sql yazabilirsiniz
select resim from resimtablosu where bagkodu = concat("wo_stlogo_1",(select blkodu from stoklar where ... ))
concat'ı metin birleştirmek için yazdım, kullandığınız veri tabanında farklı olabilir. Ayrıca resim BLOB olarak kaydedilmişse direk açamazsınız, bir temp dosyası olarak oluşturmalı, html'ye eklemelisiniz.
haznedarli
Üye

sanrım beceremedim vede anlamadım ama sunu söyliye bilirim
stokların oldugu db wol1.fdb resimlerin tutultugu db dos1.fdb
basıl bir komut yazmam lazım hatta tam örnek verebilirseniz sevirnim

stok kartlarının tutuldugu blkodu
resimlerin tutuldugu bagkoduna gidecek orda sadece resiminin adı var wiever dan baktıgımda bir sey görünmüyor firebird maestro da
teşekkürler..
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

resimleri bir yere kaydediyor olmalı, nerede olduğunu bulmalısınız.
haznedarli
Üye

dosyada firebird maestro da isim olarak görebiliyorum ama wiever diye bir sey var orda göremiyorum dosyayı klasörleri gezdim fakat bulamadım..
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

uğraşıp akınsoft wolvox kurmakda zor geliyor, mail yada telefon ile akınsofta ulaşın.. sahibi zaten Fatih beydir. Fatih beyi tanıyormuş gibi yapıp teknik elemanlardan birine sorunuz. Program zaten delphi 5 bilemedin 7 dir, olmadı DeDe ile açıp bakın nerden geliyormuş.
haznedarli
Üye

e-ticaret sitesini satıyorlar yardım etmezler ben kendim sıfırdan yapıyorum hemde öğrenmiş oluyorum mereti :=)
onların sattıgını kulanmak işime gelmedi beyenmedim bence işe yaramaz o yüzden kendim yapmak itedim ama resim sorunsalını geçemedim bir türlü :)
genede teşekkürler..
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

sql monitör programları var, gönderdiği sqlleri takip edin. resimlerin uzantısını dğiştiriyr olabilir
haznedarli
Üye

vallah ben bulamadım sen bir kurcalayıp nasıl resimleri asp siteden gösterebilecegim hakkında bilgi verebilirsin sanırım çç kolay gelsin..
Dosya ekleri
DOSYA.rar
(83.05 KiB) 114 kere indirildi
Kilitli