union birleştirme hakkında

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
akuyumcu63
Üye

union birleştirme hakkında

Mesaj gönderen akuyumcu63 »

değerli arkadaşlar,

select BORC.ADRESID,BORC.KOD,BORC.TARIH,BORC.ISLEMTUR,BORC.ACIKLAMA,BORC.BORC,BORC.ALACAK FROM BORC
UNION
select ALACAK.ADRESID,ALACAK.KOD,ALACAK.TARIH,ALACAK.ISLEMTUR,ALACAK.ACIKLAMA,ALACAK.BORC,ALACAK.ALACAK FROM ALACAK

yukarıdaki gibi kodu yazdığım zaman kayıtların birleşmesi gerçekleşiyor.

select BORC.ADRESID,BORC.KOD,BORC.TARIH,BORC.ISLEMTUR,BORC.ACIKLAMA,BORC.BORC,BORC.ALACAK FROM BORC
UNION
select ALACAK.ADRESID,ALACAK.KOD,ALACAK.TARIH,ALACAK.ISLEMTUR,ALACAK.ACIKLAMA,ALACAK.BORC,ALACAK.ALACAK FROM ALACAK
UNION
select ODEME.ADRESID,ODEME.KOD,ODEME.TARIH,ODEME.ISLEMTUR,ODEME.ACIKLAMA,ODEME.BORC,ODEME.ALACAK FROM ODEME

ancak kod yukarıdaki gibi olunca type misthmach gibisinden bir hata veriyor. paradox veri tabanı kullanıyorum. acaba veri tabanı ile ilgili bir sorun olabilirmi yoksa iki tablodan fazla tablo birleştirilemiyormu, nerede hata yapıyorum. kolay gelsin.
İsteyen, yapabildiğinden daha fazlasını yapar.
akuyumcu63
Üye

Re: union birleştirme hakkında

Mesaj gönderen akuyumcu63 »

arkadaşlar hatayı buldum;
borc alacak tablolarında KOD 15 karekterli olarak tanımlanmış odeme tablosunda ise 10 karekterli, eşitleyince düzeldi
İsteyen, yapabildiğinden daha fazlasını yapar.