SQL Server 2000 Bde ayarı

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
sinancaylak
Üye

SQL Server 2000 Bde ayarı

Mesaj gönderen sinancaylak »

Mehaba Ben Sql servere bde den bağlanmak için odbcye alias tanımlamak zorunda kalıyorum bde den new>sql database> seçtiğimde ve oluşturduğum aliasa database namemini sql serverdeki database name yazığımda bağlanamıyotum. bu işleme ek olarak database name alt kısmınıda bulunan odbc driver seçtiğim zaman ancak bağlanabiliyorum. diğer türlü invalid bde configürasyon parameters hatası veriyor. Bilmem anlatabildim mi ama yardımcı olursanız sevinirim :cry: Kolay Gelsin ...
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

.-.-.-.-.-.-.-. ^_^
sinancaylak
Üye

ben kodlara baktım bunun bde den yapılacak bir ayarı falan yok mu?
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

bde de new alias dedikten sonra Server Name'ine dbnin bulunduğu serverın nameini veya ipsini yaz, Database'e de bağlanacağın dbnin ismini. Delphiden bağlanırkende TDatabase'e alias ismini vermen yeterli. User ve pass girince connect olursun.
sinancaylak
Üye

Naile Yardımın için teşekkür ederim.
sinancaylak
Üye

Naile Ben dediğin şekilde baktım ama bde de new dedikten sonra sql serveri seçiyorum orada server name gibi bişey göremedim. Geçende iş yerinde olduğum içinde bakamadım kusura bakma yani problemimi çözemedim.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

SQL Server değil MSSQL i seçmen gerekiyor.