veri aktarım

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
a4tech

database sql server 2000

Mesaj gönderen a4tech »

abi yanliz ancak ben sana sql server 2000 de oluşturduğu tableın özelliklerini gönderebilirim...............yani sonuçta........peki bir sorum olacak...bunun başka bir yolu yok mu yani normal bildiğimiz

edit1.depokodu.text:= adotable1.depo kodu falan filan yani excelden çektiğmiz verileri birebir karşılaştıramazmıyız.
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

Bakın bu kod.da Exelde ki Sutun Sayısı ile Tablodaki Field sayısı eşit olmalı eşit değilse Hata iletileri almanız doğaldır.

Kolay Gelsin...

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
a4tech

selamünaleyküm

Mesaj gönderen a4tech »

peki son sorum....Kıdemli Üyem....Bunları normal := mantığı ile bi anda nasıl kopyalattırırım excelden çektiğim verileri.........
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

Birde ADO tekniği var ben hiç bu teknikle aktarmadım birde onu deneyin isterseniz linki aşağıda.

viewtopic.php?t=1530&start=0

Kolay Gelsin...

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
a4tech

selamünaleyküm

Mesaj gönderen a4tech »

teşekkür ederim yardımlarınız için deneyceğim ve sonucu buraya yazacağım en kısa zamanda
a4tech

hata :((

Mesaj gönderen a4tech »

project excel.exe raised exception class Eoleexception with message 'Cannot insert the value NULL into column 'SUBE_KODU', table 'ALI.dbo.TBLSIPATRA'; column does not allow nulls. INSERT fails'. Process stopped. Use Step or Run to continue.

Ve Kesinlikle bir problem yok tablonun tamamını aldım ayrıca sube kodu null değil...değeri var
a4tech

selamünaleyküm

Mesaj gönderen a4tech »

Tamam önceki yazdığım sorunu da hallettim yanlız simdi büyük bir sorunumuz var...Sql Server 2000 üzerinde bir field var ve auto inc key otomatik numara atıyor ve o sütünü yazmaya çalıştığım zaman hata veriyor o sütünü kaldırdığm zaman bire bir database ile sayısı tutmadığı için hata veriyor...Excel den bu field da o noya nasıl girecem...veya bu problemi nasıl halledebilrim...