Merge Replikasyonda "Priority for conflict resolution"

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
neu84
Üye

Merge Replikasyonda "Priority for conflict resolution"

Mesaj gönderen neu84 »

Merhaba arkadaşlar,
Merge repliklasyon yapıyorum, subscriber oluştururken
1- Subscription Type Client ve Server diye 2 tane seçenek sunuyor, neye göre karar verip seçilmesi gerekiyor bunların.
2- Birde "priority for conflict resolution" diye bir değer girilmesi isteniyor, defaul olarak 75.00 geliyor.
Bunlar ne anlama geliyor?

Yardımınız için tşk..

İyi Çalışmalar..
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Re: Merge Replikasyonda "Priority for conflict resolution"

Mesaj gönderen aslangeri »

s.a.
"priority for conflict resolution" çakışma durumu ile ilgili birşey ama ne olduğunu tam bilmiyorum.
subscription type alıcı tipi demek. hatırladığım kadarı ile iki türlü oluyordu. Server tüm clientlara dataları gönderiyor.
diğeride client serverdan data istiyor. onunla ilgili olabilir.
kolay gelsin.
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim
neu84
Üye

Re: Merge Replikasyonda "Priority for conflict resolution"

Mesaj gönderen neu84 »

A.s,
Teşekkür ederim açıklama için. Benim tip konusunda takıldıgım nokta şuydu, 2 tane server makina var (serverdan kastım windows server 2008). Birinden replikasyon ayarlıyorum, publiser yapıyorum ve digerini subscriber olarak ayarlarken o seçenek çıkıyor karşıma. İkisinde server ama sadece bi tanesinde veriler degişiyor, digerinede yedekleme amaçlı replikasyon yapılıyor. Client mı server mı hangisini seçmem gerektigini orada anlamış degilim.

Birde merge yapmak zorunda kalıyorum, tabloların hepsinde primary key olmadığı için, o zamanda tüm tablolara rowguid adlı bi sütun ekliyor, o da programda yazılmış sorgulara uygun olmuyo program kullanılamaz hale geliyor. Anlık yedekleme konusunda bir öneriniz olabilir mi? 20gb lık veriden söz ediyoruz, fiberle baglı makinalar.