MSSQL de geç tablo açılması

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
MGd.
Üye

MSSQL de geç tablo açılması

Mesaj gönderen MGd. »

S.a. Hepinize kolay gelsin. Hocalarım, mssql de tabloları açmak istediğimizde sql 50sn kadar bekliyor ve ondan sonra işlem yapıyor. Bu sorgulamalarda da aynı şekilde. Query ile işlem yaptırdığımızda herhangi bir bekleme söz konusu değil. Neden kaynaklanabileceği hakkında bir fikriniz var mı? Şimdiden teşekkürler ve saygılar...
Mgdizayn.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: MSSQL de geç tablo açılması

Mesaj gönderen mussimsek »

A.S.

Verdiğiniz bilgiler yetersiz. Hangi componentleri kullanıyorsunuz, nasıl bir SQL kodu yazdınız, tablolarınızda gerekli indeksler var mı? Biraz daha detay verebilir misiniz?

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Bazı güvenlik programları veya virüsler yüzünden de sorun çıkabilir.
Şaban Şahin AKMAN
Üye

Mesaj gönderen MGd. »

İlginize teşekkürler Mustafa Hocam. İndexlerimde herhangi bir problem yok. Yazmış olduğum sql kodunda da sorun olacağını sanmıyorum hocam. Çünkü Sql kodu yazmadan önce tabloyu açmaya çalıştığımda da geç açılıyor.Tabloyu modifiye etmek istediğimde de aynı şekilde. Veri tabanı boyutu ortalama 31Mb. Ama boyutla ilgili olmadığını düşünüyorum. 1 ay öncesine kadar 29MB idi ve herhangi bir problem yaşamıyordum. Anti virüs programı (Kaspersky server) deactive durumda. İşlemcilerde de herhangi bir değişiklik olmuyor. Umarım açıklayıcı olmuştur hocam. Çalışmalarınız da başarılar.
Mgdizayn.
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Aynı yapıyı başka makinada deneyin isterseniz. Dosyanız bozulmaya başlamış ta olabilir. Bir de deactive olduğu iddia edilen güvenlik programına rağmen bu yavaşlık oluşabilmektedir. Ayrıca transaction başlatan bir başka bağlantı varsa o bitmeden tablodan bilgi okuyamazsın. vs. vs. vs.
Şaban Şahin AKMAN
Üye

Mesaj gönderen MGd. »

Hepinize teşekkürler hocam. Geri dönüş olrak geciktim ama kusura kalmayın. Sayın Sabanakman hocamın da dediği gibi deactive olan antivir den dolayı kaynaklanan bir sorun olarak gözüküyor. İlginize teşekkürler. Saygılarımla!
Mgdizayn.
By_FuU
Üye

Mesaj gönderen By_FuU »

teşekkürler