MSSQL de yeni açılan kolonun yerini değiştirme.

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
athena
Üye
İletişim:

MSSQL de yeni açılan kolonun yerini değiştirme.

Mesaj gönderen athena »

MS Sql de ALTER TABLE ile açtığım bir kolonu istediğim yerde açabilirmiyim. Interbase de POSITION ile istediğim yere taşıyabiliyorum.
SQL de bulamadım.

Selamlar,
"Millete efendilik olmaz,hizmet olur,
kim Millete hizmet ederse,
o milletin efendisidir."
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Selamlar,

MS-SQL Server'da bahsettiğiniz özellik yok (Enterprise Manager'den Trace Ederek bunları söylüyorum.)

Enterprise Manager'de tutp kolonun yerini sürükle bırak şeklinde değiştirebiliyorum dediğinizi duyar gibiyim :)

Ancak kolonun yerini değiştirmeyi EntMan. şu şekilde yapıyor.

Yeni değişikliklerle bir Adet Tmp_Table yapıyor ve bilgileri buraya taşıyor daha sonra sizin eski table'ınızı siliyor ve yeni Tmp_table'ı Rename ediyor

Tabi siz bir Diagram (foreign Key veya constraint'ler tanımlamışsanız bu işlemleri tek tek inceleyip aktarmayı bu şekilde yapıyor :lol:

Yani pozisyon diye bir şey yok, Re-Create var :) Tabi yeni yapı bizim verdiğiniz dizilimde gerçekleştiği için kolonun yerini değitirdik sanıyoruz :wink:

Bahsettiğim gibi Microsoft Bu şekilde yapıyor ve bunları bende onun yaptıklarını Trace ederek söylüyorum.

Kolay Gelsin.
Kuri Yalnız Jedi
Harbi Özgürlük İçin Pisi http://www.pisilinux.org/