Yerel ağda MSDE 2000 Bağlantısı?

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
kahraman1285
Üye

Yerel ağda MSDE 2000 Bağlantısı?

Mesaj gönderen kahraman1285 »

Ms Sql Serverı yeni öğreniyorum.Aşağıdaki linki okudum kafam karıştı olayı biraz daha açıklayabilirmisiniz?

viewtopic.php?t=998

1.MSDE 2000 yerel ağda(5 bilg oluşan bir ağ) bir makinada kurulu olsa diğer makinalar onun veritabanına bağlanabilir mi?(ado ile)

Aşağıda kendi makinamda kullandığım connection string var bunu da diğer makinalarda aynısını kullanablirmiyim?

Kod: Tümünü seç

Veritabanım=Provider=SQLOLEDB.1;Password=sa;Persist Security Info=False;User ID=sa;Initial Catalog=Veritabanım;Data Source=KAHRAMAN
[ code]

Teşekkürler... :shock: [/code]
Kullanıcı avatarı
m_ekici
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen m_ekici »

Connecting Stringi aynı şekilde kullanabilrisin. MSDE de 5 kullanıcıya kadar çalışır (Ama MSDE Lisansı 1 kullanıcı içindir.) Birde Win P2 den düşük versiyon kullanıyorsan MDAC 2.0 ı yüklemeni öneririm.
Kullanıcı avatarı
hbahadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hbahadir »

Benim bildiğim kadarı ile MSDE ile erişim hakkın bulunduğu kadar bilgisayarda kullanabilirsin. Fakat data dosyanın boyutu 2GB ' ı geçemez, ram ' i belli bir sınıra kadar kullanır, tek işlemci desteği vardır vs.
kazimates
Üye
İletişim:

msde limitleri

Mesaj gönderen kazimates »

• Maximum number of processors: 2 in NT/Win2000/XP/2003, 1 in Win98/ME.
• Maximum physical memory: 2 GB.
• Maximum user connections: 5 before the work load governor will limit the performance.
• Maximum data storage: 2 GB.
• Desktop embedded or network access.
• Leading SQL database performance.
• It’s free. =:-)
kahraman1285
Üye

Mesaj gönderen kahraman1285 »

açıklamalar için çok teşekkür ederim.yalnız şu kısımda ne demek istediğinizi anlayamadım.

Kod: Tümünü seç

Birde Win P2 den düşük versiyon kullanıyorsan MDAC 2.0 ı yüklemeni öneririm.
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Mesaj gönderen pasa_yasar »

Bugün itibari ile microsoftu aradım. sınırsız kullanıcı ile bağlanabileceğimi söylediler. ama limit 2 gb. ( sağlam kkaynak :D )