sql server a internet üzerinden bağlanma

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
cunsey
Üye

sql server a internet üzerinden bağlanma

Mesaj gönderen cunsey »

Merhaba Arkadaşlarü

delphide küçük bir uygulama yaptım ado connection nesnesi kullanarak ado connection ın connection stringine ip adresi gönderiyom şöyle söyleyim notebookta sqlserver var bunu ağdan çıkardım dial-up ile internete bağladım bu arada bağlantının güvenlik duvarınıda kaldırdım yaptığım uygulamayı l internete bağlı başka bir bilgisayarda çalıştırdım notebook un ip adresini biliyorum yaptığım uygulamada bağlan tuşuna bastığımda ado nun connection stringine notebook un ip adresini gönderiyom fakat hata veriyo access denied hatası veriyo notebook un tekrar ağa bağlıyorum local deki ip adresini ado connection stringe gönderiyom başka bir bilgisayardan bu sefer sql server a bağlanıp gride bilgileri getiriyo ama internet üzerinden yapamıyorum bu sorunu nasıl çözerim dünde sql server portlarında bahsettiniz bunla ilgisi olabilirmi
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

muhtemel bir firewall engeline takiliyor olabilirsiniz. Server tarafinda, client tarafinda veya belki e isp tarafinda. Eger herhangi bir taraf adsl veya kiralik hat ise ilgili portlarin router veya adsl modem uzerinden forward edilmeme problemi olabilir...