ORACLE & SQL Server

Oracle veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
eternity
Üye

ORACLE & SQL Server

Mesaj gönderen eternity »

merhabalar

bir konuda bilgiye ihtiyacım var, üzerinde sql server kurulu bir web serverımız(WS) var. Ayrı bir üzerinde Oracle kurulu database serverımız(DS) var. DS üzerindeki bir tabloyu WS'ye atmam gerekiyor. Ancak WS'daki sql servera dışardan erişim yapılamıyor. Bir şekilde benim Oracledaki verileri sql servera atmam gerekiyor :roll: ne yapabilirim :?:
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

SQL Server'ın çok kullanışlı bir import/export aracı vardı. Şu an tam yerini hatırlamıyorum ama birçok kaynaktan veri alıp, aktarabilirsiniz. Biraz kurcalarsanız ordan yapabilirsiniz.

Eğer bu başarılı olmazsa scripti alıp, Oracle çalıştırın. Yine SQL Server'da tabloları ve diğer veritabanı nesnelerinin scriptlerini oluşturabiliyorsunuz.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

SQL Server'da export çalıştırıldığında Data Source olarak Oracle seçerek yapabilirsin.
eternity
Üye

sql serverdan import edebileceğimi biliyorum ama dediğim gibi web serverda connectionla ilgili bir hayli problem var o yüzden en ilkel yollarla nasıl çözeceğimi arıyorum, xml dosyasını nasıl import edebilirim
eternity
Üye

neyse bunu da hallettim :lol: