Oracle Connection

Oracle veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
zaukrut
Üye

Oracle Connection

Mesaj gönderen zaukrut »

Merhaba,
Win XP SP2, Delphi 5 Build 6.18 Update Pack 1 kullanmaktayım ve Oracle DB (9.2.0.6) bağlantısı sırasında bir problem yaşıyorum.
Design Time da connected = true dediğimde sorun çıkartmayan TDatabase nesnesi; run time da "Not Connected to Oracle" hatası veriyor.
Hatta design time da DBGrid ve Table nesnesi ile tablodaki verileri bile görüntüleyebiliyorum.
Ancak run-time da neyi begenmediğini anlayamadım...

Aynı zamanda başka bir Oracle DB e de sorunsuz bağlanabilmekte.
Diğer parametreleri ile oynamayıp (DBName, User / Pwd hariç) run ettiğimde problem çıkartıyor...
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

Adım adım çalıştırmayı denediniz mi hiç? Ben de böyle birkaç garip hata almıştım, neticede koddan takip ederken birkaç yerde yanlış yaptığımı görmüştüm.

Kolay gelsin.
zaukrut
Üye

Mesaj gönderen zaukrut »

MYDB.Open
satırı hata veriyor. (run-time)
heskin35
Üye

Mesaj gönderen heskin35 »

o koddan önce vt ile ilgili bi bağlantı parametresi vb. bilgi girişi yapmanız gerekiyor olabilir mi oracle kullanmadım hiç ama aklıma geldi
Hakan Can
Üye

Mesaj gönderen Hakan Can »

BDE Oracle 8'den sonrasını desteklemiyor diye biliyorum. BDE Administrator'dan bakarsanız orada SQLORA8.DLL mevcut.

İyi çalışmalar.
zaukrut
Üye

BDE

Mesaj gönderen zaukrut »

Ama ilk mesajımda da belirttiğim üzere her iki DB inde versiyonları aynı 9.2.0.6 sadece connection bilgilerini değiştiriyorum.