Sybase ASA9'da karşılaştığım problemler

Sybase veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
undefined
Moderator
İletişim:

Sybase ASA9'da karşılaştığım problemler

Mesaj gönderen undefined »

Merhaba,
Sybase'i ilk kullanışım.
Normal hatasız bir kurulumun ardından, sybase centraldan "create database" ile bir db create ettim kendime. Sonra db'nin view, table gibi elemanları ağaç yapısı şeklinde gözüktü.
Ama Tables'a tıkladığım zaman şu hatayı alıyorum
The set of tables could not be loaded from the database.
Syntax error or acces violation : Sytnax error near 'order by' on line 1
Show details diyorum:
[Sybase][ODBC Driver][Adaptive Server Anywhere]Syntax error or access violation: Syntax error near 'order by' on line 1
SQLCODE: -131
SQLSTATE: 42000
yazısını gösteriyor.

Bu arada db'nin taskbarda işareti çıkıyor. Yani db online. Syabse in sql aracına gidiorum. Başlangıçta db'me bağlanıyorum. Ama sqlle table create etmeye çalışırken authetincation violation diyor. Oturum hatası veriyo sanılabilir ama ben başlangıçta zaten şifre ve kullanıcı adıyla bağlanıyorum db'ye. Sistem tablelarında sorgulama yapmak istersemde bu tableların db içinde mevcut olmadığını söylüyor.

Bu arada help'te yazan asademo.db bende mevcut değil. Farklı şekillerde kurulum yaptığım halde gelmiyor birtürlü. Valla sybasle le hiç iyi bir başlangıç yapamadım :)