sybase oldu hana ...

Sybase veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

sybase oldu hana ...

Mesaj gönderen mkysoft »

SAP'ın birçok yatırım yaptığı MySQL'i Oracle alınca, SAP için çerez parası olan bir fiyata SYBASE'i alıp HANA adıyla sürdü piyasaya. Eski satış fiyatının en az 10 katına satılıyordur.
Bunun örnekleri daha öncede oldu. Yinede o kadar emeğin karşılığı değilmiş gibi.
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Re: sybase oldu hana ...

Mesaj gönderen Battosai »

@mkysoft pek öyle sybase'i yeni bir isimle çıkarmışlar gibi görünmüyor. Ayrıca SAP Sybase'i yakında almadı ki neden böyle bir konu açtınız anlamadım. Açıklama sayfasından anladığım kadarıyla araya RAM koyarak özellikle gerçek zamanlı veri analizleri için performanslı bir db sunucusu işlevini görüyor bu Hana.

http://www.saphana.com/community/about-hana
Kullanıcı avatarı
csunguray
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen csunguray »

BİLGİ: MS-SQL Server, Sybase SQL Server ürününün Windows NT ye port edilmiş halidir. Microsoft 1993 yılında Sybase den kaynak kodları satın almış ve bu ürünü MS-SQL Server adıyla devam ettirmiştir.
C. Sunguray
csunguray at netbilisim.kom
Net Bilişim Hizmetleri

Sıradan her programcı bilgisayarın anlayabileceği kodlar yazabilir.
Sadece iyi programcılar insanların da anlayabileceği kodlar yazarlar.
Martin Fowler (http://martinfowler.com/)
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

@Battosai SAP'ın olayı burada zaten. Evirip çevirip anlatmak. Ben incelediğimde RAM table dışında bir fark göremedim. Internet yapılan aramalarda sanki Hana platformu içinde diğer SAP ürünleri de varmış gibi bir hava var. İşin aslı öyle değil. Hana'dan asıl kasıt sadece veri tabanı.