php ile mail göndermede bi sorun

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
muskut
Kıdemli Üye
İletişim:

php ile mail göndermede bi sorun

Mesaj gönderen muskut »

iyi gece yarıları arkadaşlar :) saat 03:13 ben bi sorun yaşadım, php deki mail() fonksiyonunu çalıştıramadım şu hatayı verdi

Warning: mail(): SMTP server response: 550 5.7.1 Unable to relay for hebele@yahoo.com in F:\Calismalar\Web\denemeler\mail2.php on line 16

bu hatanın nedeni hakkında bi fikri olan varsa çok sevinirim.

iyi günler
mcihad
Üye

Mesaj gönderen mcihad »

bilgisayarında mail sunucusu kurulu mu.
lycos tan alan al scripti orda dene büyük ihtimalle çalışır
Kullanıcı avatarı
pentiumkivanc
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pentiumkivanc »

dosyalarını webserver a upload et, muhtemelen orada çalışacaktır
Kullanıcı avatarı
muskut
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muskut »

bilgisayarımda mail sunucusu kurulu. Dediğiniz gibi birde web ortamında deneyim...

eyvallah.
Kullanıcı avatarı
muskut
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muskut »

webserver üzerinde çalıştı :)

sağolun.
Kullanıcı avatarı
sychorax
Üye

Mesaj gönderen sychorax »

php.ini de [mail function] diye bir satır var orda kullandığın smtp sunucusunun adresini(SMTP = adres) ve portunu(smtp_port = port) yazarsan sorunun ortadan kalkması lazım.
Kullanıcı avatarı
fatihtolgaata
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fatihtolgaata »

sychorax yazdı:php.ini de [mail function] diye bir satır var orda kullandığın smtp sunucusunun adresini(SMTP = adres) ve portunu(smtp_port = port) yazarsan sorunun ortadan kalkması lazım.
zaten iis'in smtp serverı diğerleri gibi 25 olarak ayarlı. bu ayarda zaten default 25. Bence bu hata domain ile alakalı. Tam bilmiyorum ama bir domain'e mail atabilmek için bir domain olması gerek. Yanlışım varsa düzeltin.
Kullanıcı avatarı
sychorax
Üye

Mesaj gönderen sychorax »

fatihtolgaata yazdı:
sychorax yazdı:php.ini de [mail function] diye bir satır var orda kullandığın smtp sunucusunun adresini(SMTP = adres) ve portunu(smtp_port = port) yazarsan sorunun ortadan kalkması lazım.
zaten iis'in smtp serverı diğerleri gibi 25 olarak ayarlı. bu ayarda zaten default 25. Bence bu hata domain ile alakalı. Tam bilmiyorum ama bir domain'e mail atabilmek için bir domain olması gerek. Yanlışım varsa düzeltin.
Bildiğim kadarıyla mail fonksiyonuda diğer fonksiyonlar gibi direk php.ini ve extensionlarla muhatap oluyor.