Php ile yapılan bir site ...

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Query
Üye

Php ile yapılan bir site ...

Mesaj gönderen Query »

Arkadaşlar slm;

Oldukça ayrıntılı ticari bir site teklifi geldi. Anti microsoftcu olduklarından php kullanmamızı istiyorlar.

Site özellikleri kısaca şöyle

* İyi bir tasarım :)
* Yönetici bölümü(birden fazla yönetici tanımlama bunların bilgileri ve şifre düzenlemesi)
* Ürün tanımlanması ve resim seçilmesi
* Ürün arama
* Fiyatlandırma ve Kredilendirme
* İletişim bölümü vs

Bu siteden satış yapılmayacak. Sadece kullanıcı girip kendi konfigürasyonunu oluşturup fiyat ve taksit seçeneklerini görecek.
Asıl iş sayfa sahiplerine göre olacak bi arabirim aracılığıyla tüm bilgilerini ürünlerini güncelleyebilecek yani yeni bir tasarım ve upload yapmadan.

Piyasa oldukça değişik bizde daha önce böyle bişi yapmadık(yapmadığımız yapamayacağımız anlamına gelmez dimi 8) ) Kesin bişi tabiki söyleyemeyebilirsiniz yaklaşık bişiyler işimi görür.

Verdiğim teklifte ne uçmuş pahacı bir firma ne de prestiji sarsacak düşük bir fiyat izlenimi vermemeliyim. Hem ben emeğimin karşılığını alayım hem de onlar işlerine yarayan güzel bi site sahibi olsun.

Hepinize kolay gelsin.

.
mkarabulut
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkarabulut »

Bence projeyi fiyatlandırma da bir kriter (veya parametre) de ne kadar zaman harcayacağınız olmalı.

Mesela : Eğer 1 ay sürecekse o zaman 1,000 $ azdır
Mesela : Eğer 2 ay sürecekse o zaman 3,000 $ uygundur

gibi. ..

Birazda çalışan kişilerin maaşı, giderler de düşünülebilir.

Mesela : Eğer 2 kişi çalışıyorsa, o zaman 1 ay için 2,000 $ iyi
Mesela : Eğer 2 kişi çalışıyorsa, o zaman 1 ay için 1,500 $ normal
.. v.s. ...

Bunların hepsini göz önünde bulundurursanız zaten fiyat kendiliğinden ortaya çıkacaktır sanıyorum.

Mesela ben bu projeyi tek başıma yapıyor olsam yaklaşık olarak 1-2 ayımı harcayacağımı tahmin ederek 2000 $ isterdim.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Query
Üye

Mesaj gönderen Query »

Slm;

mkarabulut cevap için teşekkür ederim.
Bu yazdığın rakamlar kurumsal bir kimlik altında yani firma adı altında verilebilecek rakamlar mı yoksa kişisel çalışıp(iki kişi örneğinide vermişsin ama bir akadaşla beraber olabilir) da verilebilecek rakamlar mı?

Kendine iyi bak
İyi çalışmalar;

.
mkarabulut
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkarabulut »

Burada aslında kurumsal veya kişisel diye bir ayrım yapmadım.

Bu fiyatlar bir kurum olarak da verilebilir bence.