Login Hata

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
sozgur
Üye

Login Hata

Mesaj gönderen sozgur »

Arkadaşlar login sayfamdan giriş yaparken aşağıdaki hatayı alıyorum. Ne demek istediğini anlayamadım.
Not: Kullanıcıyı login edebiliyorum o konuda bir sıkıntı yok. Ama arada bu hata yazıp geçiyor.

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3.
Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data,
unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or
session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0

Herkese iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: Login Hata

Mesaj gönderen mrmarman »

Senin için Google'da baktım : bkz. bu link

- Kısaca demiş ki, PHP sayfanda sessionun ile aynı isimde bir değişken tanımlanmış. Mevcut değişkenlerini incele, bu hataya sebep olanın ismini değiştir.

- Bir de bu hataya meydan vercek bir örnek hazırlamış. Şöyle ki : $_SESSION['var1'] = null; der de ardından bir yerlerde $var1 = 'something'; dersen bu tip bir hataya sebebiyet veririsin demiş. :idea:
@Owen yazdı:basically you have a variable with the same name as your session. ex:

$_SESSION['var1'] = null;
$var1 = 'something';
which will reproduce this error. you can stop PHP from trying to find existing variables and warning you about them by adding these lines to your script:

ini_set('session.bug_compat_warn', 0);
ini_set('session.bug_compat_42', 0);
these values can be set in php.ini or .htaccess as well
Resim
Resim ....Resim
sozgur
Üye

Re: Login Hata

Mesaj gönderen sozgur »

Çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık. İyi çalışmalar.