Refreshte yeni satır

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
sozgur
Üye

Refreshte yeni satır

Mesaj gönderen sozgur »

Merhabalar bir alttaki konuda bir sorunumu paylaşmıştım. Bir şekilde çözdüm bu sorunu. Yanlız yeni bir sorun çıktı. Kullandıklarım php, mysql, jquery ajax(hala anlamıyorum ama çalışıyorum :)). formda listeden veya inputlardan aldığım verileri veritabanına kaydediyorum. Bu konuda hiçbir sorun yok. Yanlız sayfayı refresh ettiğimde aynı satırı aynı verilerle bir satır olarak daha veritabanına kaydediyor. Muhtemelen bir yerlerde değişkenlerimin içinde bu veriler kalıyor (Ama form elemanlarım sayfanın arayüzünde -olması gerektiği gibi- sıfırlanıyor.) Bu sorunu nasıl aşabilirim? formlarımdaki verileri (yani php sayfalarımda bir yerlerde saklanan verilerimi) sıfırlamak gibi bir şansım olur mu?

Kod: Tümünü seç

<script type='text/javascript'>
$(':input').each( function() {
this.value = this.defaultValue;
});
</script>

Bunu kullandım ama bir işe yaramadı.. Bu tarz kullanabileceğim başka bir yöntem biliyor musuz?
Herkese iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Re: Refreshte yeni satır

Mesaj gönderen Battosai »

Şu sorunuzu bir düzeltirseniz yardımcı olabiliriz. Zira ben birşey anlamadım :) Ayrıca işlem yaptığınız kaynak kodlarınızıda ekleyin...
sozgur
Üye

Mesaj gönderen sozgur »

java php ve mysql kullanıyorum.
Bir formu doldurup kaydediyorum.
adres satırına kayıtlarımı şu şekilde yazıyor:

http://localhost/iddaa/iddaa_sonuc_giri ... btn=Kaydet

Bu satır browser ın adres satırında kaldığı için sayfayı her refresh ettiğimde aynı kaydı tekrar veritabanına kaydediyor. Bunun dışında bir sıkıntım yok. Yani kayıt butonuna bastığımda kaydı yaptıktan sonra bu adres satırını sıfırlasa yetecek bana.
Kullanıcı avatarı
lazio
Moderator

Mesaj gönderen lazio »

sayfa postback yapıldığından dolayı aynı bilgiler yeniden post edilir, yani ilgili işlemi tekrarlıyormuşsunuz gibi olur.
bunu engellemek için işlemi yaptıktan sonra sayfayı yeniden yükleyin, php de şöyle bişey olabilir..

Kod: Tümünü seç

kayıt işlemi kodlarınız..
....
....
header("Location: Sayfa.php");
die();
Resim

..::|YeşilMavi|::..
sozgur
Üye

Mesaj gönderen sozgur »

Evet benimde sonradan aklıma geldi yönlendirme :).. Teşekkür ederim..