Ext.net Seo

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
ege_turkey
Üye

Ext.net Seo

Mesaj gönderen ege_turkey »

Merhabalar.
Ext.js(ext.net) kullanarak asp.net te bi adet web uygulama yazdım. Solda grid ve arama kutucugu sagda ise solda secilen kayda ait verileri getiriyorum. Verileri getirmem sırasında postback yapmadım ve adres satırında herhangi bir querystring tarzı bişiy kullanmadım. Sayfanın kaynagını görüntüle dediğimde sayfada yazan içerik direk çıkmıyor.
Sorum şu:
Google arama motoru sayfayı indexler mi?
Adres satırına querystirngle veri göndderecek sekilde özellik eklesem ve bu adresleri link şeklinde baska bir sayfada yayınlasam işe yarar mı?
Tesekkürler
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Re: Ext.net Seo

Mesaj gönderen husonet »

Google index leme olayını sayfa içinde url bulup linki get ile erişip cevap alabiliyorsa indexler. Bu ajax olarak çalışması farketmez ama şu şunu da unutmamak lazım normal sayfayı indexlemesi ve ilişkilendirmesi rahat olacaktır çünkü veriler html tagları içine serpiştirilmiştir buda verilere key tanımlarını google rahat bir şekilde yapabilir.

Fakat ajax işlemlerinde veriler ya json ya xml yada kendimize özgü veri deseni cevap olarak aldığımızı düşünürsek bunu ne şekilde googlen değerlendireceği sisteminin gücüne kalmış olacaktır.

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
Kullanıcı avatarı
lazio
Moderator

Re: Ext.net Seo

Mesaj gönderen lazio »

google robot sayfalardaki href ler deki index ler, href='#' koyup onclick, onchange gibi event lardaki javascript method larını çağırıp index lemez..

eğer iframe içinde yüklüyorsanız google indexlemeye çalışıyor am agaranti etmiyor

https://support.google.com/webmasters/a ... 4445?hl=en
Resim

..::|YeşilMavi|::..