pl/sql apache

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
sozgur
Üye

pl/sql apache

Mesaj gönderen sozgur »

Merhaba arkadaşlar bu konuyu mysql alanına mı yoksa buraya mı yazacağıma karar veremedim. Ben apache server kuruyorum fakat işim dolayısıyla mysql yerine pl/sql kullanmak istiyorum. Böyle bir entegrasyon var mı? Ne yapabilirim? Ekstra bir kurulum gerektiriyor mu? Herkese iyi çalışmalar..
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Re: pl/sql apache

Mesaj gönderen Battosai »

Sunucu üzerinde kullanılan DB'in Apache ile çalışma açısından bir bağı yoktur.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

PL/SQL ile MySQL ayrı şeylerdir. İkisinde apache ile bir alakası yoktur.
sozgur
Üye

Mesaj gönderen sozgur »

Soruyu yanlış sordum sanırım. Kusura bakmayın. PHP öğreniyorum ve kurulum olarak wampserv veya appserv ile kuruyorum. Bunların her ikisini de içinde server olarak apache, vtys yönetimi içinde mysql ve yazılım olarak ise php var. Burada bir yanlışım varsa lütfen düzeltin. Şirkette oracle ve vtys olarak ise pl/sql kullanıyorum. Ben ise apache serverı kurup bu veritabanına mysql ile değilde pl/sql ile erişmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla sql dilleri ufak değişiklikler gösterse de yaklaşık olarak aynı kodları kullanyorlar. En azından ben mysql veya pl/sql de aynı kodları kullanabiliyorum. Burada benim yanlış bildiğim birşeymi var? Bu bilgiye gerçekten ihtiyacım var çünkü php ile yaptığım sitelerin veritabanına gerektiğinde mysql kullanarak değil pl/sql kullanarak erişmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim ama biraz daha açıklama yapabilirseniz benim için çok iyi olacak. Yani pl/sql sadece oracle için geliştirimiş birşeymi? Teşekkürler.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Evet pl/sql sadece oracle için geliştirilmiştir. Veri tabanları ortak olarak sadece SQL92 standardını desteklerler. Bunlarda standart komutlardır. Eğer veri tabanı olarak mysql kullanacaksınız pl/sql komutlarını kullanamazsınız. MySQL'inde yönetim araçları mevcut, SQLyoug gibi. İsterseniz php'i oracle'a da bağlayabilirsiniz (biraz zahmetli oluyor).