Php Listeleme sorunu YARDIM

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
caporeista
Üye

Php Listeleme sorunu YARDIM

Mesaj gönderen caporeista »

Merhaba Benim şöyle bir sorunum var ikitane tablom var ürünler ve markalar diye resim 1 de ürünleri listeliyorum orda sorun yok resmin üzerine tıklayıncada detay sayfasına gidiyo ürünün ama detay sayfasına gidince gelen ID ne olursa olsun son eklnene ürünü gösteriyo markayı ayrı ürünü ayrı çekince ürün bilgileri doğru geliyo ama budefada marka bilgisi hep aynı marka olarak geliyo bunu nasıl çözebilirim yardım ederseniz sevinirim.

resim 1
Resim

resim 2
Resim

detay sayfasındaki kod bu
mysql_select_db($database_mello, $mello);
$query_urunler = "SELECT urunler.*, urunmarka.urunmarkaadi, urunmarka.urunmarkaresmi FROM (urunler LEFT JOIN urunmarka ON urunmarka.urunmarkaID=urunler.urunmarkaID) ";
$urunler = mysql_query($query_urunler, $mello) or die(mysql_error());
$row_urunler = mysql_fetch_assoc($urunler);
$totalRows_urunler = mysql_num_rows($urunler);
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Php Listeleme sorunu YARDIM

Mesaj gönderen mkysoft »

sorgunuzda WHERE şartı yok. Kullanıcın tıkladığı ürün ID'sine göre çekmelisiniz.
caporeista
Üye

hocam onu yazıyorum WHERE urunler.urunID = urunler.urunID olarak ama bu defa hata veriyo zaten anlamadığım kısım o where yi nasıl kullanmalıyım ki doğru sonuç versin.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Kod: Tümünü seç

WHERE urunler.urunID = urunler.urunID
şeklinde bir WHERE şartı yazarsanız tüm ürünlerin id'si kendi id'sine eşit olacağından tüm kayıtlar gelir normal olarak.
sayfalar arası POST yada GET yöntemiyle veri taşımalısınız. Üzerine tıkladığınıza göre GET ile bu işi yapmanız daha kolay olur. Örnek vermek gerekirse;
detay.php?id=xxx şeklinde koymalısınız ürünlerin linkini. detay.php dosyası içinde $_GET["id"] şeklinde okuyabilirsiniz parametreyi.
caporeista
Üye

detaya gönderirken zaten ıd ye göre gönderiyorum ve gidiyo hangi ütüne tıklarsam urundetay.php?urunID=8 gibi sonunda ıd düzgün bi şekilde gidiyo sıkıntı urundetay.php sayfasında oluyo orda hep aynı ürünü gösteriyo yani gelen ıd takmıyo :)
caporeista
Üye

bu arada sorunum 2. resimde ürün markası diyo ya o yani onu almadan sorgumu yapıp düzgün bi şekilde çekebiliyorum veriyi ama iki tablodaki veriyide aynı anda çekmek istediğimde bu oluyo.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

sorgunuzun sonuna WHERE urunler.urunID = $_GET[id] eklerseniz istediğiniz olacaktır.