php mysql veritabanındaki tabloyu update etmiyor

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
kazimates
Üye
İletişim:

php mysql veritabanındaki tabloyu update etmiyor

Mesaj gönderen kazimates »

aşağıda ki gibi bir kodum var ve formdan gelen bilgileri alıp mysql veritabanımdaki tablomda değişiklik yapmasını istiyorum ama aşağıdaki hata mesajını veriyor. burada index veritabanımda ki primary key ve auto increment olan index alanım olup veritabanımdaki bottomtr tablosundaki index sayısı kayno değişkenine eşit olanı update etmesini istiyorum fakat bir türlü olmuyor. bunun sebebi nedir?

DO UPDATEEEE 8asd126.02.2011You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'index='8'' at line 1

Kod: Tümünü seç

if ($_POST['doupdate']=='Update')
{ 
    echo" DO UPDATEEEE ";
  // if ( (isset($_POST['kayitno'])) and (isset($_POST['yenimesaj'])) and (isset($_POST['aktifpasif'])) ) 
  // {
     $kayno=$_POST['kayitno'];
	 echo $kayno;
  $mesaj=$_POST['yenimesaj'];
  echo $mesaj;
  $aktifmi=$_POST['aktifpasif'];
  echo $aktifmi;
  $today= date('d.m.Y');
  echo $today;

$query="update bottomtr set mesaj='$mesaj', aktif='$aktifmi', recorddate='$today' where index='$kayno' ";

mysql_query($query) or die(mysql_error());
      echo "Your Record is Updated succesfully..."; 
  // }
}
kazimates
Üye
İletişim:

Re: php mysql veritabanındaki tabloyu update etmiyor

Mesaj gönderen kazimates »

Bu ne saçmalık anlamadım ama aşağıda ki gibi yazarsam sorun çözüldü.

Kod: Tümünü seç

$query="update `bottomtr` set `mesaj`='$mesaj', `aktif`='$aktifmi', `recorddate`='$today' where `bottomtr`.`index`='$kayno' LIMIT 1";