asp .net dosyaları ve bileşenleri?

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kaptan
Üye

asp .net dosyaları ve bileşenleri?

Mesaj gönderen Kaptan »

İyi günler arkadaşlar.
Asp ve phpyi daha önce kullandım. şimdi .nete geçiş yaptım ve asp.net öğreniyorum. Fakat aklıma takılan bi soru var. Localde siteleri çalıştırıyorum. Siteleri hostingde çalıştırmak istediğimde hangi dosyaları atmam gerekiyor o konu hakkında bilgi sahibi değilim. aspx ve cs uzantılı dosyaları mı atacağım yoksa dll şeklinde kodlar derlenip o şekilde mi atılacak?
Ayrıca diyelim ki web sitesinde bileşenler kullanıyorum. Bu bileşenlerin dll dosyalarını nereye göndermem gerekiyor? Aspde bileşen kullanıldığında sistemde yüklü olması gerekiyordu sanırım ve onu da server sahibi yapabiliyordu. Yanılmıyorsam asp.nette bileşenimizi kendimiz atabiliyoruz.
Bu konularda bilgilendirirseniz veya bunları anlatan bir sayfa önerebilirseniz memnun olurum.
Teşekkürler.
bgoktas
Kıdemli Üye

Re: asp .net dosyaları ve bileşenleri?

Mesaj gönderen bgoktas »

siteni yazdıktan sonra build'den publish et dersin , gösterdiğin yolda aspx dosyaların ve dll'ler oluşur. Bunları server'a gönderebilirsin. Projende kullandığın dll'leri de bin klasörüne atabilirsin
Kaptan
Üye

Mesaj gönderen Kaptan »

çok teşekkürler hocam. dediğiniz gibi yaptım webconfigde hata verdi. webconfigde bir bölümü sildim sonra düzeldi çalıştı.
dll kullandığım bir sayfam vardı. cgi-bin klasörüne dllleri attım fakat sayfa çalışmadı. aşağıdaki hatayı verdi.

Kod: Tümünü seç

Server Error in '/' Application.
Parser Error
Description: An error occurred during the parsing of a resource required to service this request. Please review the following specific parse error details and modify your source file appropriately.

Parser Error Message: Could not load file or assembly 'AjaxControlToolkit' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

Source Error:

Line 1:  <%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true"  CodeFile="Default.aspx.cs" Inherits="_Default" %>
Line 2:  
Line 3:  <%@ Register assembly="AjaxControlToolkit" namespace="AjaxControlToolkit" tagprefix="cc1" %>
Line 4:  
Line 5:  <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
Kaptan
Üye

Mesaj gönderen Kaptan »

şimdi kendim httpdocsta bir bin klasörü açtım ve ona attım o şekilde çalıştı fakat ajax düzgün çalışmadı. onunla da biraz uğraşayım...
teşekkürler