Hangi ASP kitabını önerirsiniz ??

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
sevturk
Üye

Hangi ASP kitabını önerirsiniz ??

Mesaj gönderen sevturk »

S.A. arkadaşlar;
Bir ASP kitabı aldım ve anlatım ve örnekler o kadar karışık ve kötü anlatılmış ki o kitabı aldığıma pişman oldum burda kitabın ismini vermem doğru olurmu bilmiyorum ama yardımcı olacak anlatımı sade ve örnekleri çalışan bir asp kitabı tavsiye edermisiniz..
herkese hayırlı ramazanlar.. iyi çalışmalar..
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

Keşke ASP değilde PHP e başlasaydın...Yada herhangi bir .net sürümü ile aspx öğrensen daha iyi olcak. henüz yolun başındayken php ile başlasan daha iyi olur...PHP ve ASP arasındaki farkları ve özellikleri google da kısa bir arama yaparak öğrenebilrsin...Şimdiden söyleyeyim php öven daha çok çıkacaktır...Tabi ki karar senin sonuç ikiside aynı işi görüyor...
sevturk
Üye

Mesaj gönderen sevturk »

ilgin için teşekkürler arkadaşım ama asp ile ticari sitelerin yapımı ve şirketlerdeki kullanımı daha yaygın.. asp bana daha yakın geliyo o yüzden onu seçtim.. iyi günler..
osman_simsek
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen osman_simsek »

ben başlarkan hakkı öcal ın kitabıyla başlamıştım. baya faydasını gördüm, tavsiye ederim
...[ at, avrat, delphi ]...
Kaptan
Üye

Mesaj gönderen Kaptan »

şu an ticari siteler genelde .net. Bilginize
RewriteRule
Üye

Mesaj gönderen RewriteRule »

Eğer delphi kullanarak ASP.NET uygulaması geliştirmek istiyorsan Fatih KÜÇÜKKELEPÇE'nin Delphi ile ASP.NET kitabını öneririm. Ben aldım, gayet de güzel uygulamaya deliştirmeye başladım :) Bu arada 3 yıldan fazladır PHP ile kodlama yapıyorum o da aslında Delphi for PHP'den sonra bayağı basitleşti. Deneyebilirsin.
mrtblt
Üye

Mesaj gönderen mrtblt »

Battosai yazdı:Keşke ASP değilde PHP e başlasaydın...Yada herhangi bir .net sürümü ile aspx öğrensen daha iyi olcak. henüz yolun başındayken php ile başlasan daha iyi olur...PHP ve ASP arasındaki farkları ve özellikleri google da kısa bir arama yaparak öğrenebilrsin...Şimdiden söyleyeyim php öven daha çok çıkacaktır...Tabi ki karar senin sonuç ikiside aynı işi görüyor...
Arkadasa katiliyorum. :)

Yol yakinken PHP den basla derim.
ikutluay
Üye

Mesaj gönderen ikutluay »

osman_simsek yazdı:ben başlarkan hakkı öcal ın kitabıyla başlamıştım. baya faydasını gördüm, tavsiye ederim
ben html+css+php+sql+ cms leri anlatan bişi yazıyorum. çok daha kapsamlı. işimin bitmesi yakın.
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
http://www.ibrahimkutluay.net
http://www.ibrahimkutluay.net/blog