mysql

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
dpu_force
Üye

mysql

Mesaj gönderen dpu_force »

merhaba hazır bi tane portal smf yi çalıştırmak istiyomda hata veriyorrrr
hatyada şuu yardımcı olursanız sevinirim
Fatal error: Failed opening required 'c:/apache/htdocs/forum/includes/version.php' (include_path='.;c:\apache\php\pear') in c:\apache\htdocs\portal\includes\joomla.php on line 71
dpu_force
Üye

bilen yokmu arkadaşlar joomla 1.0.11 ile hazır portal yapim dedim olmadı
sorun nedir acaba
dpu_force
Üye

yrdım edicek kimse yokmuuu php mysql bilennnnnnnn
deltas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen deltas »

Öncelikle adminlerden uyarı alackasın.
1. MYSQL ve SSQL farklı veritabanları olduğu gibi konuyu açtığın yer tamamen yanlış. Diğer diller/web tabanlı diller bölümü var
2. Soruyu ard arda sormuşsun. Zaten bilen birisi çıkınca hemen cevap geliyor.

Neyse sorunun cevabını vereyim. Joomla'yı localden hosta taşıyorsan veya bir adresten başka adrese taşıyorsan yada install yaparken path'î yanlış tanımlamışsın. configration.php dosyasının içine gir ve $mosConfig_absolute_path yazan yeri bul oraya doğru path yaz.

Kod: Tümünü seç

$mosConfig_absolute_path = 'c://apache//htdocs//portal';
şeklinde düzeltirsen olur.
Nice İnsanlar gördüm üstünde elbise yok;
Nice elbiseler gördüm içinde insan yok.
dpu_force
Üye

tşkler yardım ettiğin için yeni uye oldum da bu senin dediğin dosyayı bulamadım configration.php localhosta atıcam nasıl bulabilirim bulamadım
dpu_force
Üye

bulduğum dedin dosyayı gerekli değişikliği yaptım ama aynı hatayı verdi
dpu_force
Üye

tamam oldu çok teşekkürlerrrrr bide kurduğum bu portalın içine sayac koymayı istiyorum bunun hakkında bi yorum yaparsan çok iyi olur grşmek üze tşkler tekrar
dpu_force
Üye

tekrar merhaba şimdi yine bir sorun çıktı localhost giriyom ordan phpmyadmin giremiyom şimdide şu hatayı nerde yanlış yapıyom yaaa veriyor yanlışmı kurdumki acaba
Warning: Variable passed to reset() is not an array or object in c:\apache\htdocs\phpmyadmin\libraries\common.lib.php on line 286

Warning: Variable passed to each() is not an array or object in c:\apache\htdocs\phpmyadmin\libraries\common.lib.php on line 287
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Öncelikle soru tarzınız uygun değil :!: 30 dk.içinde gereksiz şekilde ciyaklama yapmanıza gerek yok. Çünkü burada nöbetçi yardımcılar bulundurulmuyor :!:

Gelelim cevap ya da tavsiyeye. Joomla kurmaya çalışıyorsanız kurulumda herhangi bir hata veriyorsa bir şeyleri eksik yapmışsınız demektir. http://www.joomlaturkiye.org da kurulumla ilgili video anlatımlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca http://www.easyphp.org dan EasyPhp kurulum paketini indirip, Apache web sunucu, PHP ve phpMyAdmin i içerek paket ile kolayca kurulumu yapabilirsiniz. Ondan sonra da joomla yı easyphp nin ana dizini altına (www) açıp, diğer adımları sırası ile yapmanız.

Ayrıca bu başlığı "Web Tabanlı Diller" kısmına alıyorum.
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
dpu_force
Üye

[quote="rsimsek"]Öncelikle soru tarzınız uygun değil :!: 30 dk.içinde gereksiz şekilde ciyaklama yapmanıza gerek yok. Çünkü burada nöbetçi yardımcılar bulundurulmuyor :!:

sizin cevap tarzınız çok uygun sanki biraz daha güzel dille uyarı yapabilirsiniz ben yeni uye oldum ustelik kurallar neyse uyucaz dalga geçer gibi cevap veriyosunuz vermeyin daha iyi
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

yeni nesil böyle. sabırsız.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Üye olanların ortaklaşa koyulan forum kurallarını okuduğunu kabul ediyoruz. Her yeni üyeye tek tek yüksek sesle tekrarlatmak zorunda değiliz. Buradaki üç bin civarındaki kişiyi rahatsız etmeye hakkınız yok. Sizi silmek bence işten değil. Bunu bir uyarı kabul edin. Durmak istemeyeni de zorla tutmuyoruz :idea:
Buradan faydalanmak istiyorsanız önemli olan karşınızdakilere saygı sevgi çerçevesinde yaklaşmak ve sabırlı olmak. Zaten böyle bir davranışla da kimseden bir şey alamazsınız :!: Yoksa buradan veya herhangi bir yerden edineceğinizin bilginin değeri karşılıksız değildir. Sadece sevgi ve saygı göstermek yeterlidir :idea:
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
dpu_force
Üye

Üye olanların ortaklaşa koyulan forum kurallarını okuduğunu kabul ediyoruz. Her yeni üyeye tek tek yüksek sesle tekrarlatmak zorunda değiliz. Buradaki üç bin civarındaki kişiyi rahatsız etmeye hakkınız yok. Sizi silmek bence işten değil. Bunu bir uyarı kabul edin. Durmak istemeyeni de zorla tutmuyoruz
Buradan faydalanmak istiyorsanız önemli olan karşınızdakilere saygı sevgi çerçevesinde yaklaşmak ve sabırlı olmak. Zaten böyle bir davranışla da kimseden bir şey alamazsınız Yoksa buradan veya herhangi bir yerden edineceğinizin bilginin değeri karşılıksız değildir. Sadece sevgi ve saygı göstermek yeterlidir

yaaa arkadaşımmm konuyu bukadar niye abartıyosun alt üstü 2 tane mesaj yazdık bunu bi saygısızlık olarak gruyosun senin bu saygısızlığa cevabında saygısızlıklamı olması lazım. tehdit eder gibi konuşmalar silerim milerim sil kardeşim başka forum yok sanki turkiyede takılacağımız.forum kurallarını ihlal etmiş olabiliriz daha iyi bir dille uyarsanız da dalga geçer tarzda cıyaklamana gerek yok gibi alaycı bir uslup kullanmanız saygsızık olmuyo mu yani.karşınızdakilere sevgi ve saygılı yaklaşmak gerekir diyosunuz bide....
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

bence boşuna ısrar ediyorsunuz. öncelikle siz forumun tepesinde yazan yazıyı okumayarak hata yapmışsınız. adminler isteseler cevap bile yazmadan sizi forumdan silebilirlerdi. Ama sizi insan yerine koyarak cevap yazmışlar. Bence uslupta hiç bir saygısızlık yok. Tercih sizin tabiki bir sürü forum var. Gidip oralardan yardım alabilirsiniz.
dpu_force
Üye

Fahrettin mesajı sildi.....
Kilitli