Sayfaya süre koymak

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
vahapburhan
Üye
İletişim:

Sayfaya süre koymak

Mesaj gönderen vahapburhan »

Arkadaşlar merhaba.php'de bir test programı yaptım.Ancak şimdi bu programa süre kısıtlaması koymam lazım.Örneğin eleman geldi teste başladı ve o testin süresi 40 dk. 40 dakika sonra o sayfa kapanacak diyelim.Böyle bir java script filan aradım ama bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Selametle.
Yarın ölecekmiş gibi ahirete, hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya çalış..
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

eğer java script yaparsan onu kırarlar. java script kullanıcının makinasında süre tutar. Bunu session'larla halletmelisin. create session'ın timeout paremetresi vardır.
bu şekilde session açarsan hiç uğraşmana gerek kalmaz. server otamatik olarak süresi dolanı atar.
http://tr.php.net/session
Kullanıcı avatarı
vahapburhan
Üye
İletişim:

Teşekkürler dediğin gibi deniyim.Selametle..
Ancestor
Üye

Mesaj gönderen Ancestor »

Selamlar;
Eğer sayfanızı pencere olarak açtırırsanız, aşağıdaki kod işinizi görecektir.
NOT: deger yazan kısmı saniye cinsinden yazmalısınız. Ben 15sn sonra kapatmasını istedim.

Kolay gelsin.

Kod: Tümünü seç

<script language="Javascript">
				deger = 15;
				function gerisayim() 
		{
			if ((0 <= 100) || (0 > 0))
			{
				deger--;
				if(deger == 0)
				{
				window.location.href('javascript:close()');

}
				if(deger > 0)
				{
					setTimeout('gerisayim()',1000);
				}
			}
		}
		gerisayim();
		        </script>
Kullanıcı avatarı
vahapburhan
Üye
İletişim:

Öncelikle yardımlarınız için sağolun.Bir sorum daha olacaktı.Bu sorunla sıkça karşılaşıyorum.Özellikle veri tabanından çektiğim sorgular çok uzun olduğu zaman sayfa yüklenemiyor.Ve genelde belli bir süre vererek bu süre içinde max yükleme zamanını aştınız diye hata veriyor.Bazı serverlarda 45 bazılarında 60 sn filan diyor.Acaba bu direkt serverla ilgili bir durummu yoksa bizim kodla yapabileceğimiz bir durum varmı?Selametle..
Ancestor
Üye

Mesaj gönderen Ancestor »

Kod: Tümünü seç

Server.ScriptTimeout =  5000
Olarak belirleyebilirsiniz, ama sayfada hataya neden olacak kadar ağır bir sql görmedim daha. 3 Yıldır asp yazıyorum, hatta asp ile ticari programlar dahi yazdım ama hiç birinde bu tip bir sorunla karşılaşmadım :roll:
Kullanıcı avatarı
vahapburhan
Üye
İletişim:

Sql derken sadece bir sorgu değil genel olarak bayağı yoğun döngülü kodlardan bahsediyorum.Ozaman zaman aşımı gibi durumlar oluşuyor.
Kullanıcı avatarı
vahapburhan
Üye
İletişim:

Bir sorum daha olacaktı.Şimdi hani diyelim 20 soru geldi adamın öününe her soru için 1 dk. süre verdim toplam 20 dk. süresi var.Adam 20 dk da soruları bitiremedi 15 soru işaretledi göndermiş olduğun scriptle test3.php diye bu işaretlene soruları değerlendiren sayfama gitti.Ancak malum adam her soruyu işaretlediğinde benim muhakkak submit etmem lazım.O olayı nasıl yapabilirim.Göndermiş olduğun scriptte direkt submit tmeden ya kapatıyor yada belirlenen sayfaya gidiyor..Şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
vahapburhan
Üye
İletişim:

Otomatik submit işini hallettim ,şimdi kullanıcı teste başladığı zamandan itibaren örneğin önüne 70 soru geldiyse 70. dakikadan itibaren sayaç çalışmaya başlayacak ve 0'a doğru inecek bir scripte ihtiyacım var.Yani kullanıcı ekranda bu sayacı görüp ne kadar süresi kaldığını bilecek.(Soru sayısını alabiliyorum,her bir soruyada 1 dakika süre verdim.Sadece bana lazım olan bu süreyi sayaç halinde kullanıcıya göstermek.Örneğin 70 dk. süre varsa 70:00 diye başlayıp 00:00 'a kadar gidebilecek.)Selametle..