IIS Kurulumu ile ilgili

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
EeCOMP
Üye
İletişim:

IIS Kurulumu ile ilgili

Mesaj gönderen EeCOMP »

ben php öğrenmeye yeni başlıyorum elimdeki kitapta ııs ile felan uğraşıyo bende bu ııs yok nerden bulabilirim ayrıca elimdeki kitapta c:\inetpub\wwwroot gibi bişilerlede uğraşıyo bende bööle bi klasörde yok
sistemim win 98 onu yükseltmem gerekirmi

şimdiden çok teşekkürler
Kainat dahi bir programdır ve şüphesiz onun bir programcısı vardır...
P206
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen P206 »

IIS Win XP Pro ile Win 2000 gibi server özellikleri olan işletimsistemlerinde kurulum cd si içinde opsiyonel olarak geliyor.
I love my car.
Blog Yaptık
doganzorlu
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doganzorlu »

Selam,

Win98 için PWS (Personel Web Server) var. CD de olacaktı eklentiler bölümünde yanlış hatırlamıyorsam. Bana sorarsanız bir apache kurmak çok daha pratik olacak sizin için. Bununla birlikte, PHP ile birlikte gelen install.txt (sanırım adı buydu) adlı dosyada bu programa php filtresini nasıl ekleyeceğiniz anlatılmış. Upgrade gerekmeden çalışabilirsiniz.
Doğan Zorlu, İzmir

------------------------
"Bu Kitap'ı sana yalnız şunun için indirdik: Hakkında ayrılığa düştükleri şeyi onlara iyice açıklayasın ve Kitap, iman eden bir topluluk için kılavuz ve rahmet olsun." (NAHL 64)
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

PHP yi kurup ISS e tanıtmak zor gelirse http://www.easyphp.org dan bil cümlesini (Apache web server + MySQL + PHP) hepsini tek kurulum ile kurup doğrudan php yazmaya başlayabilirsin :idea:
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!