DBRichEdit e alternatif component

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mustafa_kaplan
Üye

DBRichEdit e alternatif component

Mesaj gönderen mustafa_kaplan »

Arkadaşlar bu DBRichEdit e MS Wordden tablo eklediğimde tabloların şekilleri bozuluyor. içindeki yazılar Sağa sola kayıyor. Bu işi yapabileecğim üzcretsiz bir component arıyorum.

Kolay gelsin...
fatihbarut

al benden de o kadar

Mesaj gönderen fatihbarut »

arkadaşlar şu problemin bir cevabını bilen yok mu?
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

- Selam

- RTF dosya tipinin tablo desteği bulunmuyor. Bu desteği almak için ya üçüncü parti bir bileşen kullanacaksınız (örneğin wptools) ya da aşağıdakilerden uygun olan birini seçeceksiniz. Karar sizin.

- TOleContainer ile formuna alıp Word dosyası olarak yine MSWord yardımı ile görüntülenebilir. Tabi tahmin edeceğimiz gibi sistemde Word kurulu değilse çalışmayacaktır.

- Benim önerim ise HTML olarak kaydedip öyle saklamak.
Resim
Resim ....Resim
fatihbarut

Mesaj gönderen fatihbarut »

3. parti bileşenlerin program içinden direk tablonun blob field ına bağlanma özelliği yok. Örneğin dbrichedit.datafield gibi direk o fieldı işleme özelliği yok dolaylı yolları da ben kullanamıyorum. savetostream loadfromstream gibi.
ikut

Mesaj gönderen ikut »

fatihbarut yazdı:3. parti bileşenlerin program içinden direk tablonun blob field ına bağlanma özelliği yok. Örneğin dbrichedit.datafield gibi direk o fieldı işleme özelliği yok dolaylı yolları da ben kullanamıyorum. savetostream loadfromstream gibi.
torry sitesinde dbrichedit98 filan vardı. trichedit te iyidir ama parasız dbrichedit pek yok. ilk yazdığım free. birde rx içinde richedit 2 kullanabşliyrsun.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

- Hocam Word'deki tablolar diyorsun < - > RTF / RichEdit diyorsun. Bu iki kavram uyuşmuyor...

- Word'deki Tablo içeren sayfadan aldıklarını convertible bir formata sokabilirsen (html örnekledim) onu Blob field olarak kaydedebilirsin. DB'den alıp göstermeden ara bir işlem ile bunu dönüştürüp sunulur hale sokarsın.
Resim
Resim ....Resim
shadowmann
Üye

Mesaj gönderen shadowmann »

Bildiğim kadarıyla richview html gösterebiliyor. Bir deneyin