Hesaplatma İşlemi

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Fatih_01
Üye
İletişim:

Hesaplatma İşlemi

Mesaj gönderen Fatih_01 »

Arkadaşlar merhaba ben stok prg yapmaya çalışıyor çoğu bölüm bitti
stok girdiğim zaman Girdi text süreki +1 yazıyor.aynı malzemeden Çıktı yaptı zamanda text -1 yazıyor.Girdi/Çıktı bÖlümündeki text ile miktar text bölümündeki kalan malzemeyi nasıl hesaplata bilirim.acil yardımları bekliyorum.Teşekkürler
Fatih
Kullanıcı avatarı
diksacli_prens
Üye

slm

Mesaj gönderen diksacli_prens »

arkadsım konu yu daha bi detaylı arastır.
yada yapmak istegini biraz açarmısın.
Fatih_01
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih_01 »

Stok programı yapıyorum stokgiriş,stokçıkış formu girişi açtığımda girişte stok +1 atıyor.giriş yaptığımda kodu01 olan malzeme otamatik olarak olarak hesaplıyacak.Çıkışformudada çıkış -1 kodu 01 olan malzemenin miktarını girdiğimda otamatikmen hesaplamış olacak.Tabloya yazmasını istiyorum.
Fatih
yusuf simsek
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen yusuf simsek »

s.a.

kolay gelsin.

arkadaşım sen olayı biraz karıştırmışsın.Yapmak istediğin olayı tam olarak anlayamadığın için anlatamıyorsun da...sakın bu şekilde devam etme. öncelikle yapmak istediğin olayı kafanda tam olarak çöz ve algoritmanı tam olarak çıkar.

stok girişi veya çıkışı yapabilmen için öncelikli olarak stok kartta tanıtılmış olan ürünün kodunu girmek gerekir.yoksa tahmin edeceğin gibi stok takibi yapılamaz..
bırak stok giriş formunu açsın, stok kodunu girsin,adedini girsin,varsa barkodunun okutsun ve ekle butonuna bassın....kendini çok fazla kasmanın aleemi yok...bu işin prosedürü bu

kolay gelsin
Bugün bir kez daha,
Hiç Birşey Bilmediğimi Öğrendim!!!

https://extrayazilim.com
Kullanıcı avatarı
bobasturk
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen bobasturk »

Merhaba,

sorununu tam anlamadım ama anladığım kadarı ile sen stok giriş ve çıkış tan sonra kalanı hesaplatmak istiyorsun. bunu calculated alanla yapabilirsin forumda bunun mevzuu çok geçti aratırsan detaylı bilgiye erişebilirsin.

normalde fahrettin abinin bi örneği var ve seminer ler var bu konuyu incele çözersin.

:ara stored burada çıkan sonuçlarda fahrettin abinin güzel bi örneği var bi incele

kolay gelsin
Şefkat-u Merhamette Güneş Gibi Ol.
Başkalarının Kusurunu Örtmekte Gece Gibi Ol.
Sehavet-u Cömertlikte Akarsu Gibi Ol.
Hiddet-u Asabiyette Ölü Gibi Ol.
Tevazu-u Mahviyette Toprak Gibi Ol.
Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol.

Resim
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Seminerlerimizi izlemenizi hararetle tavsiye edebilirim....

Seminerlerimiz bir sure oncesine kadar download edilebilir durumda idi . Uygun bir yer bulur bulmaz tekrar download imkanı vereceğiz. Bu arada elinde olan birinden download edebilir veya bizden cd olarak talep edebilirsiniz....
* http://www.fahrettin.org Manzara Fotoğraflarım... :)
* http://delphiturkiye.gunduz.info Seminerler... ;)
* http://www.hakmar.com.tr Kalite bir haktır... 8)
Kullanıcı avatarı
tsamim
Üye

Mesaj gönderen tsamim »

merhaba ben sizin sıkıntınız biraz daha iyi anladım galiba

siz son stok durumunu daha öncek yavaş dillerde olduğu gibi data'da saklamak istiyorsunuz oysaki delphide böyle bir şeye gerek yok stok kartına veya stok harekete girdiğiniz stok hareket leri sql komutlarıyla
giren ve çıkanları topatıp aradaki farkı bir textedit'e yazdırıp görüntüleyebilirsiniz.Ayrıca son stok stok durumunu datada saklamanız yersiz.

veya stok karta giren-mik ve çıkan-mik alanları koyup trigerlar yardımıyla
giren ve çıkan miktarları post edebilirsiniz.Eğer bu çözümler size yabancı geliyorsa daha önceki arkadaşlar gibi daha biraz temelden araştırmaya başlamanız sizin için daha faydalı olur.

Kolay gelsin