Quick report ile etiket basma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
AliRiza
Üye
İletişim:

Quick report ile etiket basma

Mesaj gönderen AliRiza »

Arkadaşlar quick report ile etiket programı yapmak istiyorum.Kullanılacak barkod yazıcı Zebra TL 2844.Buna göre raporlama alırken etiket ebatları 10 cm genişlikX4 cm yükseklik.Buna göre kağıt boyutunu nasıl ayarlamam gerekir.Custom olarak mı ayarlamam gerekir.Ayrıca bu yazıcının fontlarını Quick reporta nasıl yükleyebilirim.
Quick report ile etiket raporlama işlemi yapmış arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır...
BALZAC
Bana bir harf öğretenin kulu kölesi olurum..
HZ.ALİ
Kullanıcı avatarı
hbahadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hbahadir »

Senin haricen herhangi bir şey yapmana gerek yok, windows otomatik olarak yazıcı ayarlarını uygulayacaktır. Sen etiket tipini custom olarak tanımlayacaksın. Quickrep windows'a yüklenmiş tüm yazıtiplerini tanır, dolayısı ile yazıcının fontlarını windows'a tanıtman yeterli.
Salih
Üye

Re: Quick report ile etiket basma

Mesaj gönderen Salih »

Delphi 7 kullanıyorum. ZPrinter bileşeni ile matrix yazıcıda basmakta olduğum etiketi Quick report ile Zebra ZT 230 termal yazıcıda yazmam gerekiyor, barkod konusunu
viewtopic.php?f=2&t=24086&p=136734&hilit=barkod#p136734
adresindeki bileşen ile çözdüm.

Quick report print preview ekranında örneğin 15 etiket görünüyor, ama print e tıklayınca sadece ilk etiketi yazdırıp duruyor. (Yazıcının ayarlarında tek etiket yazdıktan sonra beklemesi için kesme, sıyırma gibi seçenekler var, bu seçenekler işaretli değil.)

Yazıcı tanımlarındaki etiket ölçülerine kendi kullandığım ölçüleri girdim.

Quick report yazıcı ayarlarında page.papersize özelliğinde custom ve folio olarak denedim. Page.length e büyük bir sayı yazarak denedim. Bir kaç ayar denedim ama her defasında tek etiket yazdırıp duruyor. Hatta, bir arkadaştan Zebra TLP 2844 yazıcı aldım, onunla yaptığım denemelerde de durum aynı.

Forumda ve internette epeyce araştırma yaptım ama, henüz çözüm bulamadım. Bu konuda bir öneriniz olur mu ?

Selamlar,
Sevgi, Saygı.....