3 . parti bileşenler

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Misafir

3 . parti bileşenler

Mesaj gönderen Misafir »

Link : http://sourceforge.net/projects/tporpheus/

Sayın Mustafa abi sitenizde bulunan sayfadan yukarıdaki linkle gittim ve bu bileşeni indirdin unzip yaptım ve kurmaya çalıştım ancak compile ederken
" [Fatal Error] O406_r60.dpk(200): File not found: 'ovcabtn.dcu' " hatasını veriyor bu dosyayı nette ayrı olrakta bulamadım . ve bu bileşenlerin source klasöründeki bir sıkıştırılmış dosya ilgimi çekti adıda "ovcbase" bir winrar dosyası bunu açarsam sorunu çözebilirim diye düşündüm ama bu dosyada açılmadı . yardımcı olabilirseniz sevinirim
ayrıca sitemizde neden chat türü bir ortam yok akşamları elimiz ayağımız boşalınca sohpet eder bir yandan da akla gelen küçük sorular anında çözüm bulurdu dinlediğiniz için saygılar iyi akşamlar
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

hocam 3. parti bileşenler kısmında Turbopower yazısının en altında bu componentin nasıl kurulacağını yazdım. Ben bu componenti Delphi 7'ye kurdum ancak birkaç arkadaşla bu konuyu Delphi VCL forumunda baya konuşmamıza rağmen kuramamışlardı. Belki önceki Delphi sürümlerinde bir sorunu falan olabilir.

Chat için en büyük problemde benim bağlantım dial-up ve her ay 100 milyonun üzerinde internet parası veriyorum. Bu bütçemde ciddi bir yekün oluşuturuyor. Bir de chat olayına girersek göçerim. Siz küçük büyük demeyin, bir başlık açın veya ayrı ayrı soracaklarınızı sorun. Ben ertesi gün cevaplarım. Bir gecelik/günlük gecikmede bence tolere edilebilir bir değer :)

İyi günler.