başka bir sorun

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
sonsuz052
Üye
İletişim:

başka bir sorun

Mesaj gönderen sonsuz052 »

ben bir buttona basarak Image nesnesi olusturuyorum fakat olusturdugum Image nesnesine resim ekleye miyorum ekledigim zaman
da hiç birşey göstermiyor bazende hata veriyor eger isterseniz kodlarıda yollaya bilirim bir başka sorumda ben olusturdugum nesneleri nasıl birdizi halinde onların mesela kordinatlarına deger ataya bilirim

for a:=1 to 100 do
begin
Imege[a].left:=x;
end;

bu mantıkta çalışacak bir kod yazabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim bu kod sadece kafadan attıgım bir kod çalışmadı kesin herkese teşekkürler :lol: :oops:
Hiç birşey imkansız degildir
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

Oluşturduğun nesneleri TList içinde tut. O zaman aşağıda yazdığın kodda çok az değişiklik yaparsan istediğini yapabilirsin.
TImage içinde ne sorduğunu daha açık yaz yada neyi nasıl yapıyorsunda olmuyor ondan bahset biraz
kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
mehmet_turecan_cakmak
Üye
İletişim:

resim ekleme

Mesaj gönderen mehmet_turecan_cakmak »

selam...

eger bir image ye resim eklemek istiyorsan dialog componentinden imagedialog seçeneğini kullanman lazım bununla istersen verdiğin bir path deki resmi açarsın yada dialogtan seçeneğin bir resmi açarsın...

ayrıca oluşturduğun nesneşerin top ve left koordinatlarıyla oynayarak aynı hizada tutabilirsin...

iyi çalışmalar...
Misafir

OpenPictureDialog

Mesaj gönderen Misafir »

OpenPictureDialog1.Filter:='RESMİ SEÇİNİZ |*.BMP;
// Bmp formatınta eklemek için
if OpenPictureDialog1.Execute then
begin
Image1.Picture.LoadFromFile(OpenPictureDialog1.FileName);
end;

Bu kodu bir butonun içine yazarsın basıldığında açılan pencereden resmi işeret edip ok yada tamam tuşuna basınca eklemesi gerekir.
openpicturedialog componenti "DIALOGS" sekmesindedir iyi çalışmalar