3ds max karakterlerini dephiye aktarma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
EeCOMP
Üye
İletişim:

3ds max karakterlerini dephiye aktarma

Mesaj gönderen EeCOMP »

selamlar ben 3ds maxte tasarladığım karakter ve ortamları nasıl delphiye alıp kullanabilecegimi ögrenmek istiyourum bilen biri varsa allah rızası için yardımetsin...... Şimdiden teşekkürederim
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

nasıl bir kullanım istiyorsun. Eğer sadece resimleri almak istiyorsan, .gif, .jpeg veya .bmp olarak export edip, Delphi'ye TImage ile aktarabilirsin.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mehmet_turecan_cakmak
Üye
İletişim:

3dsmax

Mesaj gönderen mehmet_turecan_cakmak »

iyi günler...

mustafa hocamın dediği gibi resim formatındaki ortamlarını çevirmek istiyosan jpeg bmpgif vs. gibi formatlara çevirmen gerekiyo eger animasyon şeklinde ise avi formatına çevirmen gerekir...

iyi çalışmalar...
EeCOMP
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EeCOMP »

aslında benim dediğim böyle birşey değil şimdi 3ds max ile bir orda çizdim sonra birde oda çizdim şimdi bu adam odanın içinde dolaşacak yani mesela ben delphide butonlar koyucam sağa butonuna basınca sağa gidecek sola butonuna basınca sola gidecek böylece adam odada dolaşacak bu durumda dediğiniz gibi olmaz çünkü odayı 3 boyutlu almak zorundayım
Kullanıcı avatarı
FXERKAN
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen FXERKAN »

ya abicim yardımcı olurmu bilmiyorum ama aklıma ilk gelen töntem şöyle birşey.

bu animasyonu avi olarak delphiye aktardıktan sonra kullanıcının bastığı tuşa göre avi dosyasında o an bulunulan frameden gitmesi istenen frame kadar avi dosyasını parça parça oynattırabilirsiniz.

bunun dışında ulead firmasının ürettiği programlar da var. bunlarda bence işinizi görebilir. isterseniz bir bakın ve inceleyin. http://www.uleadsystems.com

yada http://www.ulead.com idi
[ F X E R K A N © - E r k a n Ç İ F T Ç İ ]
Kullanıcı avatarı
mehmet_turecan_cakmak
Üye
İletişim:

hareket

Mesaj gönderen mehmet_turecan_cakmak »

iyi günler...

hocam bu hareket işinde benim kullandığım bir yöntem var butonun top ve left özelliklerini 1 arttrıp 1 eksilterek istersen sende dene

iyi çalışmlara...
EeCOMP
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EeCOMP »

top ve left i bir arttırıp bir eksiltmeyi bende biliyorum siz benim dediğimi biraz düşünün sen diyelim bir imageyi top ve leftlerle oynatarak bu tür bişi yapabilirsin ama image 3 boyutlu görüntüyü alamazki ki ben onu w h değiştirterek 3 boyutlu gibide gösterebilirim ama benim sitediğim bu değil şimdi 3 d max ile bir oda çizicem birde insan çizicem ikisinide delphiye alıcam bu insan bu odanın içinde dolaşacak mesela diyelim odada bir masa var masanın 4 bir yanında dönüp dolaşabilecek ben bunu demk istiyorum