Delphi 7'nin install shield'inde bde ve alias oluşturma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
esraakarslan
Üye

Delphi 7'nin install shield'inde bde ve alias oluşturma

Mesaj gönderen esraakarslan »

Arkadaşlar benim sorum şu delphi 7'nin install shield'inde bde kurulumunu nereye ekleyeceğimi ve nasıl alias oluşturacağımı bulamadım. Bana yardımcı olabilrseniz çok memnun olurum. Herkese çalışmaların başarılar dilerim.
yusuf simsek
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen yusuf simsek »

2.spesific application files te files alanında projenin olduğu dosyayı aç ve .exe , .res uzantılı dosyaları aşağıya sürükle.

aynı şekilde verii tabanının olduğu dosyayı aç ve aşağıya veritabanı dosyasına sürükle...

object merge modul alanına geldiğinde bde_ent seceneğini tıkla.(paradox veya dbase veritabanlarında bu sekme diğerlerine göre farklı oluyo.içinde mavi bir nokta oluşuyor).

İleri seçeneğini tıkladığında create new bde conf... sekmesi için BROWSE den proje dosyanda ki DBWORK.INI dosyasını bul ve aç.

İleri ile devam ve LANGUACE sekmesini tıkla ve ADD ile alias'ını seç.Alt pencerede veritabanına bağlı olarak sürücüleri seç.("DBASE için microsoft dbase driver" gibi)

Close ile çık ve gelen mesaja EVET de(yaptığın işlemleri kaydetmek için.

İleri ve son seçenekleri ile işlemi tamamla...

:!: Eğer çalışmalarını kaydettiğin dosya ile en başta kurulum sonrası oluşturacağın dosyalar farklı alanlarda ise ADD alanında veritabanının bulunduğu dosyanın patc ini yaz.yoksa kurulumu tamamlayıp çalıştırdığın zaman programın veri tabanını bulamayacağı için çalışmaz...

kolay gelsin.

ÜSTADLARA SELAM EDERİM
Bugün bir kez daha,
Hiç Birşey Bilmediğimi Öğrendim!!!

https://extrayazilim.com