ActiveX TFBook

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Misafir

ActiveX TFBook

Mesaj gönderen Misafir »

Formu epey dolaştım ama böyle bir sorunla karşılaşan olmamış galiba. Elimde 4 adet excel dosyam var. Bunların boyutları 13.5 kb 400 kb 5.69 mb ve 7.5 mb bu dosyalarımı ActiveX sekmemdeki TFBook tipindeki componentin sağ tıkladığımda açılan menüdekiWorkBook Designer kısmında açmaya çalışıyorum açılan yeni pencerede Read olarak açmaya çalışıyorum bu 4 dosyamdan sadece biri 400 kb lik olan dosyam açılıyor diğerlerinde şu şekilde bir hata veriyor. [img]
"Unable to open file" Dosya boyutlarından olabilir desek 400 kbden küçük olan 13.5 kblik dosya neden açılmıyo diye düşünüyorum. bilgisi olan arkadaş varsa benimle paylaşmasını talep ediyorum. Tüm form üyelerine saygılar. (Delphi6 kullanıyorum)
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

belki yeni Excel dosyalarını okuyamıyordur veya içinde onun tanımadığı bir nesne vardır. Mesela açtığında grafik yokturda, açamadıklarında grafik vardır gibi.

1. Eski bir formata çevirip öyle açmayı dene (Excel 4 mesela).

2. Dediğim şekilde farklı olan nesneleri tespi edip, onları silip öyle dene bir de. Yedek almayı UNUTMA! :lol:

Kolay gelsin.
mavsar

Mesaj gönderen mavsar »

Makinanızda yüklü bulunan OLE nin en son sürümünü yükleyip tekrar deneyin.. Kullandığınız Delphi sürümü Delphi 7 ise bir problem çıkmayacaktır ama Delphi 5 için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.