Veri Tabanına Yapılan Son Kaydı Yazdırma [Çözüldü]

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
bnyamin
Üye

Veri Tabanına Yapılan Son Kaydı Yazdırma [Çözüldü]

Mesaj gönderen bnyamin »

Teşekkür ederim.
En son bnyamin tarafından 22 Oca 2021 10:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Veri Tabanına Yapılan Son Kaydı Yazdırma

Mesaj gönderen freeman35 »

Öğrenmek istiyorsan, sormadan önce yapmaya çalış, yardım alamayacakmış gibi. Eğer yaptırtmak istiyorsan eleman arayanlar bölümüne mesaj bırak.
Bilgisayar bir makina dır. SADECE, toplama, (dört işlem dahi değil) ve iki değeri karşılaştırabilir. Bunu bir çocuk gibi düşünün ve ona göre muamele edin.
"..son kaydın.." son?? neyin sonu? neye göre son? bunu sen biliyorsun. Bunu bilgisayara sen söyleyeceksin, ardından bunu şununla yazdır diyeceksin.
Her adımı tek tek ve ardından gelecek olan adımı ve sonrasındaki. Her şeyi sen söyleceksin, o sadece söylediğini yapacak. Sadece o komutu işler, yorum yapmaz ne yaptığını nede nedenini bilir.sadece yapar.
Kurgulaman kabaca bitmiş, 1-veriyi kaydet, 2-Son kaydedileni bul, 3-son kaydedileni al 4-şu qreport fişini bul, 5-Alınan son kaydı,alınan qreport la yazdırt. 6-????
bu aşamaları koda çevirip bilgisayara anlat.
kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
bnyamin
Üye

Mesaj gönderen bnyamin »

Teşekkür ederim.
En son bnyamin tarafından 22 Oca 2021 10:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

http://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/kura ... gi-meali-1

Bu benim iman ettiğim kitaptan bir öğüt. özeti "zan ile hareket etmemek"
Ben hoca değilim. Ekrandaki bir yazıya ki benim üzerime alınmamı gerektirecek tek kelime yokken, neden kızayım? Önceki cevabımda ki yazdığım ilk satırdan, senden daha tecrübeli olduğum anlaşılır sanırım. Sonraki satırları da, karşında bir öğretmen olduğunu ve sana bir şeyler anlatmaya çalıştığını düşünerek tekrar okumanı öneririm.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!